Gökçek'ten çarpıcı Arınç açıklaması

Gökçek'ten çarpıcı Arınç açıklaması
22 Haziran 2015 11:22:22

Gökçek'ten çarpıcı Arınç açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın parsel parsel sattı sözlerine karşılık, ''Kızgınlıkla söyledi, geri dönemiyor' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, olağanüstü gündemle Melih Gökçek başkanlığında toplandı. Toplantıda,  söz alan CHP'li Hüseyin Kaya, Bülent Arınç'ın Melih Gökçek için"Ankara'yı parsel parsel sattı" sözlerini gündeme getirdi.

Bunun üzerine Gökçek, ''Arınç  kızgınlıkla söyledi, geri de dönemiyor'' dedi.

Gökçek sözlerine şöyle devam etti; 

"KAÇ TANE BÖYLE KARAR VAR"

"Burada hangi konu Belediye Meclisi iradesinin haricinde çıkmıştır? Kaldı ki bu söylenilen konu, özellikle vakıflara ve derneklere yapılan yardımlarla ilgilidir. İlk belediye başkanı olduğum günden bu yana okul ve hastaneyle ilgili tüm istekleri, trafiği engellememek kaydıyla yerine getirelim diye teklif ediyorum. Kaç tane böyle karar var?

"BİZ NEREYİ PEŞKEŞ ÇEKMİŞİZ"

Paralel Yapı'ya ait olan okul da buraya teklif vermiş. Biz de o planı oylamışız. Bu, onlara kalkıp da doğrudan doğruya peşkeş çekmek mi? Arsa onların, getirmişler teklif vermişler. 13 tane Büyükşehir Belediye Meclisi'nden oy birliğiyle geçen karar buldum. Çankaya ve Yenimahalle belediyelerinden de oy birliğiyle geçen kararları buldum. Bunun anlamı parsel parsel dağıtmak mı? Dağıtmak, bir yeri birisine peşkeş çekmek demek. Biz nereyi çekmişiz?

''ŞEREFLİ İNSAN İSPAT EDER''

Bu parsel lafında bir iddianız varsa, şerefli insan ispat eder. Neyi kastediyorsan söyleyeceksin. Laf atma o zaman. 'Parsel parsel' demek terbiyesizliktir, terbiyeni takın. Sizi mahkemeye vereceğim. Arınç, çıktı televizyonda parseli yolsuzluk olarak kullanmadığını söyledi. Bunu bir tarafa bırakıp menfaat iddia edenden hesap sorarım. Parsel parsel, bir yeri birine bedava peşkeş çekmek demektir. Adam bana kızgınlığından arkamdan bir laf etmiş, ağzından bir laf çıkmış, ne kendisi geri dönebiliyor, siz de peşine takılıyorsunuz. Burada hangi konu Meclis iradesinin dışında çıktı? Oy birliği ile geçmiş bir sürü karar var."

''BEN SÖYLEMİYORUM GENEL BAŞKAN YARDIMCINIZ SÖYLÜYOR''

CHP'li Hüseyin Kaya da "Ben söylemiyorum sizin genel başkan yardımcınız söylüyor" cevabını verdi.

"Başkasının kuyruğuna takılmayın, neyi biliyorsanız söyleyin. Öyle bir iddianız var mı? Sizi mahkemeye vereceğim?" diyen Gökçek, "Genel başkan yardımcınız söyledi"sözleri üzerine şöyle devam etti:

''GENEL BAŞKAN YARDIMCIMLA İŞİMİ BEN HALLEDERİM''

"Bırakın onu. Genel başkan yardımcımla ben hallederim işimi. Senin var mı iddian? Seni mahkemeye vereceğim, orada ispat edeceksin."