Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nde aşılama başladı

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nde aşılama başladı
15 Ocak 2021 17:00:29

​Korona virüs aşısı 'İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde personel ve sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı

Covid-19 nedeniyle Çin'den Türkiye'ye getirilen Koronavirüs aşısı güvenlik testlerinin tamamlanmasının ardından önceki gün İstanbul'da da  sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önceki gün aşı olmasıyla başlanan uygulamanın ardından Koronavirüs aşısı İstanbul Küçükçekmece’de hizmet veren T.C Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ‘İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim  ve Araştırma Hastanesi’nde hastane personeli ile birlikte sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim  ve Araştırma Hastanesi’nde oluşturulan özel aşı odalarındaki hazırlıkların ardından hastane personeli ve sağlık çalışanlarına aşı uygulamasına geçildi.

Hastane yönetiminin yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığı' mızın belirlemiş olduğu prosedürler çerçevisinde hastane personelimize ve sağlık çalışanlarına yönelik aşı uygulamasına başlanmıştır.” denildi. 


Hastane ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...

2