Meteoroloji'den 4 il için sarı kodlu uyarı!

Meteoroloji'den 4 il için sarı kodlu uyarı!
Haber Tarihi : 03 Aralık 2023 10:12:43
Son Güncelleme Tarihi : 03 Aralık 2023 11:34:46

MGM tarafından paylaşılan hava durumu tahmin raporuna göre; İstanbul dahilinde 4 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya Kesimi, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Saatte 70 km/saat hız

Meteoroloji kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında bulunarak, "Yağışların, Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Rüzgarın; Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara'nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'un da aralarında bulunduğu 4 il için sarı kodlu uyarı yaptı.

Deniz ulaşımına fırtına engeli

Yurdun birçok kesiminde fırtına ve yağış etkisini gösteriyor. Olumsuz hava koşulları deniz ulaşımında da aksamalara sebep oluyor. Bugün yapılması planlanan bazı seferler iptal edildi.

haber7

 
Murat kurum 300x250