Türk okulları e-Twinning projesini başarıyla tamamladı

Türk okulları e-Twinning projesini başarıyla tamamladı
28 Nisan 2022 16:05:24

Türkiye'den pek çok okul Uluslararası İngilizce e-Twinning Projesini başarı ile tamamladı. Proje sonunda projede yer alan her bir okulun öğrencileri kendi okulları bünyesinde bir oturum tertip etti.

Kuruculuğunu İstanbul/15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu ile Polonyanın Grodkowie Okulu’nun, üyeliğini ise İstanbul-Zeytinburnu/ Şemsettin Sami Ortaokulu, İstanbul/Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi, Aydın/Ş.Şenol Akar Ortaokulu, Kırıkkale/Atatürk Ortaokulu, İzmir/Şerif Remzi Ortaokulu, Samsun/Canim İmam Hatip Ortaokulu, Balıkesir/15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, Elazığ/Özel Simya Koleji, İzmir/Ş. Kemal Ortaokulu’nun üstlendiği, konusunun ise Üstün Zekalı Öğrencilerin Yabancı Dil üzerinde Oyunun Etkisi olan GAME LANGUAGE adlı Uluslararası İngilizce e-Twinning Projesini başarı ile tamamladılar. Proje sonunda projede yer alan her bir okulun öğrencileri kendi okulları bünyesinde bir oturum tertip etti. 

a_b862df3378c63ed956f69a08f4cdb149.JPG

E-TWİNNİNG NEDİR?

e-Twinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunuyor. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programi olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edildi.

c_fac468925bf7b482776808907b962e6c.JPG