23 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA

HACAMAT KADİM BİR TIP UYGULAMASI

Son yıllarda yoğun ilgi görmekte olan kadim tıp uygulamalarından bir olan hacamat tedavisini Yeni Söz’e anlatan Yusuf Bayram “Hacamat deri ile kemik arasında sıkışmış kirli kanın temizlenme yöntemidir. Vücudun çeşitli bölgelerinde yılın belirli aralıklarında hacamat yapılarak bedenen ve ruhen sağlıklı bir hayat mümkün” dedi.


HACAMAT KADİM BİR TIP UYGULAMASI

Ahmet Çekin / Yeni Söz

KAN VERME İLE HACAMAT ARASINDAKİ FARK

Hacamat tedavisi ile kan verme arasında büyük farklar olduğunu belirten Bayram, “Kan verirken sizden alınan kan damardan alınıyor ve bu alınan kan temiz kandır. Ancak hacamat vücuttaki ‘pis' kanı temizler” şeklinde konuştu.

Kadim tedavi araçlarından biri olan hacamat Hz peygamber tarafından da uygulanıp tavsiye edildiğini dile getiren Bayram, Şu Hadisi Şerif'i nakletti; “Miraç'a çıktığımda hangi melek topluluğuna rastladıysam bana ‘Ya Muhammet ümmetinden kan aldır' dediler”

Hacamatın deri ile kemik arasında sıkışmış kirli kanın temizlenme yöntemi olduğunu belirten Bayram, Bu yöntem vücudun çeşitli bölgelerinde belirli aralıklar uygulanarak kişinin bedenen ve ruhen rahatlaması ve sağlığına kavuşması için yapılır. 3 yaşından 60-70 yaş aralığında fiziği ve rahatsızlıkları uygun olan herkese uygulanabilir. Vatandaşlarımızın bu tedavi yöntemini veren uzman kişiler iyi seçildiği takdirde mutlaka sağlıklı çözüm alacaklardır” şeklinde konuştu.

HACAMAT HASTALIKLARDAN KORUYOR!

Hacamatın hızlı ve kesin sonuçlar verdiğini aktaran Bayram, Hacamat tedavisinin Migren, baş ağrısı, karaciğer yağlanmadı, varis ve birçok hastalığa iyi geldiğini belirtti ve “Bu hastalıklara uyguladığımız zaman hastalarımız yüzde 80 tedaviden memnun kaldıklarını bize iletiyor” dedi

KAN VERME İLE HACAMAT ARASINDAKİ FARK

Hacamat tedavisi ile kan verme arasında büyük farklar olduğunu belirten Bayram, “Kan verirken sizden alınan kan damardan alınıyor ve bu alınan kan temiz kandır. Ve bu kanı başka bir insana verildiği zaman yaşar.  İnsanların kan vermesi iyi bir şeydir ve vücuda rahatlatır. Ancak hacamat vücuttaki ‘pis' kanı temizler. Hacamat tedavisinde ise alınan kanı bir insana verilse kanın kullanıma uygun olmaması sebebiyle kan verilen hastanın ölmesi büyük olasılıktır” dedi.

Yorum Yaz

  838950

-