İŞGALCİ TERÖRİSTLERİ KORKU SARDI

Filistinli kardeşlerine yardım üstüne yardım gönderen, en güçlü İslam ülkeleri sırtını dönse dahi kardeşlerini yalnız bırakmayacağını gösteren Türkiye, Siyonistleri panikletti. Israil HaYom gazetesi Türkiye'nin Doğu Kudüs’teki Müslüman kimliğini güçlendirmesinden duyduğu korkuyu manşete taşırken, İsrailli iki milletvekili de Türkiye'nin işgal altındaki Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki Müslümanlara yaptığı yardımların İsrail Parlamentosu’nda masaya yatırılması çağrısı yaptı. Osmanlı’dan bir asır sonra Türkiye’nin Müslüman devlet rolü üstlendiğine dikkat çeken Siyonist medya, “Türkler Kudus’ü el


İŞGALCİ TERÖRİSTLERİ KORKU SARDI

Filistinli kardeşlerine yardım üstüne yardım gönderen, en güçlü İslam ülkeleri sırtını dönse dahi kardeşlerini yalnız bırakmayacağını gösteren Türkiye, Siyonistleri panikletti. Israil HaYom gazetesi Türkiye'nin Doğu Kudüs'teki Müslüman kimliğini güçlendirmesinden duyduğu korkuyu manşete taşırken, İsrailli iki milletvekili de Türkiye'nin işgal altındaki Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki Müslümanlara yaptığı yardımların İsrail Parlamentosu'nda masaya yatırılması çağrısı yaptı. Osmanlı'dan bir asır sonra Türkiye'nin Müslüman devlet rolü üstlendiğine dikkat çeken Siyonist medya, “Türkler Kudus'ü ele geçiriyor” korkusu yaşadıklarını itiraf etti.

SİYONİST MEDYAYI KORKTU

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya çalışan Israel HaYom gazetesinin haberine göre, iktidardaki Likud Partisi'nden Yehuda Glick ile Yahudi Evi Partisi'nden Şulamit Maalem, parlamentodaki Dış İlişkiler ve Güvenlik Komisyonu'na bir çağrı yaptı. Siyonist milletvekilleri, “Türkiye'nin Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'teki faaliyetlerinin komisyonda ele alınarak tartışılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu. Çağrının Israel HaYom'un “Türkiye Doğu Kudüs'teki Filistinlilere destek veriyor ve bölgenin Müslüman kimliğini güçlendirmeye çalışıyor” şeklindeki manşetinden sonra gelmesi dikkat çekti.

‘ERDOĞAN TAPINAK TEPESİ'NDE GÜÇLENİYOR'

Önceki gün Türkiye'nin işgal altındaki Filistin'de bulunan kurumları aracılığıyla Doğu Kudüs'ün Müslüman kimliğini güçlendirdiğini yazan gazete, “Osmanlı İmparatorluğunun yıkılışından bir asır sonra, Türk kurumları kentin doğusuna milyonlarca dolar akıtarak, Müslüman bir devlet rolü üstlenme konusunda büyük çaba ortaya koyuyor” ifadelerini kullanmıştı. “Erdoğan'ın Tapınak Tepesi'nde (Mescid-i Aksa) güçlenişi” başlığını manşet yapan gazete, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Doğu Kudüs'teki faaliyetlerinden rahatsız olduklarını ve TİKA'nın 2004'ten bu yana milyonlarca dolar harcayarak 63 projeyi bitirdiğini belirtmişti.

İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARDA TÜRKİYE SEVGİSİ BÜYÜYOR

Doğu Kudüs'te Şeyh Raid Salah'ın liderliğindeki Filistin 1948 İslami Hareketi ile Kudüs eski Müftüsü Şeyh İkrime Sabri'nin Türkiye ile yakınlığına vurgu yapan gazete, “Türkiye'nin müttefikleri İsrail'in düşmanları” tespiti dikkat çekti. Gazete TİKA'nın Mescid-i Aksa'daki Kubbet'us Sahra'nın üstündeki yer alan hilal ile Mescid-i Aksa'daki Osmanlı Arşivi'ni restore etmesine, Doğu Kudüs dükkanlarındaki Türk bayraklarının artmasına ve Türk yemeklerinin yaygınlaşmasına da tepki gösterdi.

‘TÜRKLER KUDÜS'Ü ELE GEÇİRİYOR'

Öte yandan Kudüs'ün Yahudi Belediye Başkanı Nir Barakat'ın iki danışmanı geçtiğimiz haftalarda “Erdoğan ve İsrail arasında kalan Doğu Kudüslü Araplar” başlıklı bir rapor hazırladı. Raporu “nefes kesici” ve “şok edici” olarak niteleyen Israel HaYom gazetesi ise, “Türkler Kudüs'ü ele geçiriyor” başlığıyla yaptıkları haberde, Türkiye'nin Kudüs'teki faaliyetlerinin Siyonistleri paniklettiğini ve rahatsız ettiğini itiraf etti. Raporda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'teki Filistinliler arasında artan popülaritesinin büyük bir tehlike olduğu ifade edildi.

  1. işte reisimizi bu yüzden seviyoruz. kudüs te çok yakında tekrar islam hakim olacak biiznillah.

Yorum Yaz

  212650

-