‘İSLAM BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİ’Nİ KURMA VAKTİ

Osmanlı’yı parçalayıp 40 sömürge çıkaran batı, kendi içinde savaş yaparken, sömürgeci, materyalist düzeni sağlamlaştırmak için Cemiyet-i Akvam’ı işlemez hale getirip, Birleşmiş Milletleri kurmuştu. O günden sonra batı, kendi içindeki iç çekişmeler ve savaşı İslam topraklarına taşıdı. Bu sayede hem Müslümanların ayağa kalkıp ittifak yapmasını engelledi, hem de Müslümanları sömürdü. Müslüman maskesine büründürdüğü teröristleri ile acı ve gözyaşını Müslümanların ekmeklerine katık yaptırdı. Şimdi ise Müslümanlar için dirilme ve şahlanma vakti. Katar krizi ile saflar netleşti, yeni imkân ve birlikt


‘İSLAM BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİ’Nİ KURMA VAKTİ

ŞER CEPHESİ AKIL MUVAZENESİNİ KAYBETTİ

Osmanlı topraklarının kabile ve aşiretlere pay edilmesi ile otaya çıkan ve kendini devlet zanneden, ancak dün İngiliz-Fransız bugün ise Amerika-İsrail ekseninde köşe kapmaca oynatılan, bu sayede milletlerin varlıkları ellerinden alınan ülkelerdeki kuklalar, 90 küsur yaşındaki Yusuf El Karadavi'yi bile  ‘terörist' ilan edecek kadar akıl muvazenelerini kaybettiler. Şer cephesinin çaresizleşmesi, düştükleri acıklı hâl, İslam İşbirliği Teşkilatı, Körfez İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği'nin çöpe gitmesine yol açtı.

BU DAĞINIKLIĞI ERDOĞAN ÇÖZER

Osmanlı sonrasında bir türlü toparlanamayan ümmet, Afganistan, Suriye, Irak, Yemen, Libya, Somali, Mymmar başta olmak üzere pek çok ülkede yaşanan şeytanî batı kaynaklı terör ve savaşın kurbanı oldu. Şeytanilerin yol açtığı acı ve gözyaşı Müslümanların canına kast etti. Bu yetmezmiş gibi şeytanilerle iş tutan, Mossad ajanı Dahlan gibi bir pisliğin esiri haline gelen BAE; ABD'yi yemlemekten, kendi halkını beslemeye imkan bulamaz hale gelen Suudi yönetimi; milyonların nefesinin açlıktan koktuğu, yol, sokak ve mezarlıkları barınak haline getirdiği Mısır'ın yol açtığı Katar krizi, ümmeti yeni birlik çağrısına itti.

ÜMMETİN ARZUSU: İSLAM BM'Sİ

Bayrağın düştüğü yer olan İstanbul merkezli bir İslam Birleşmiş Milletleri'nin kurulması yönündeki talepler, Katar krizi ile hız kazandı. Bu bağlamda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Afganistan, Azerbaycan, Pakistan, Endonezya, Malezya, Katar, İran, Burundi gibi ülkeleri bir araya getirerek İslam Birleşmiş Milletleri'ni kurması; teşkilat rüştünü ispat edinceye dek de Erdoğan'ın buraya liderlik etmesi çağrıları yapılıyor.

Kemal Özer'in İslam Birleşmiş Milletleri fikrinin detaylarını yazdı 3'te

 

Yorum Yaz

  031118

-