İSRAİL ADLI TERÖR ÖRGÜTÜ KUDURDU


İSRAİL ADLI TERÖR ÖRGÜTÜ KUDURDU

İsrail 15 Temmuz 2016'nın birinci sene-i devriyesinde, Türkiye'deki taşeronları FETÖ'nün hezimete uğramasının acısını Mescid-i Aksâ'da katliam yaparak çıkarmaya kalktı. Müslümanların namus ve izzeti olan Haram-i Şerif'in girişlerine detektörler yerleştirtirdi. Türkiye devreye girdi, ancak terörist İsrail yönetimi geri adım atmak yerine, yasağın kapsamını genişleterek gerginliği artırdı. Katar'a kafa tutan batı kuklası Vahabbi Suudi yönetimi, satanist BAE, Suriye ve Irak'ta Müslüman katliamı ile meşgul İran, son Firavun Sisi gibi kuklalar ile şeytanın çocuğu Yecüc-Mecüc kavmi batı ise Filistin'i işgal eden şeytanîlere karşı sessizliğini sürdürüyor. Filistinli Müslümanlar malları ve canlarıyla direnmeye devam ederken, dün Türkiye'nin 81 şehrinde Müslümanların kalbi, meydanlarda Mescid-i Aksâ için attı. İzzetleri çiğnenen 55 ülkedeki Müslümanların acizliği, satanist Yahudileri cesaretlendirirken, Siyonist çete bir oldu bitti ile Kudüs'e el koymayı deneyip, büyük bir savaşın çıkmasına yol açabilir.

İsrail polisi Müslümanlara saldırdı

İŞGALCİ ÇETE GERİLİM İSTİYOR

Gerilimi tırmandırmak isteyen İsrail adlı terör örgütünün baş teröristi Netanyahu, yaptığı kabine toplantısında Mescid-i Aksâ kapılarında başlattığı “metal arama dedektörü” uygulamasını sürdürme kararı aldı. Bununla da yetinmeyen katil Siyonistler, 50 yaşın altındaki Müslümanların mescide girmesini yasakladı. İsrail'in hâkimiyet kurma çabasını boşa çıkarmak için dedektörlerden geçmeyip, Pazar gününden beri vakit namazlarını Aksâ'nın kapılarının önünde kılan Müslümanların, dün getirilen 50 yaş sınırlaması ile kapılara ulaşması da engellendi.

İsrail polisi Müslümanlara saldırdı

FİLİSTİNLİYİ KENDİ TOPRAĞINA SOKMADI

İsrail adlı terör örgütüne mensup Siyonist teröristler surlarla çevrili Kudüs'ün Eski Şehir bölgesine açılan tüm kapılara barikatlar kurarken; Müslümanlar ise dün Cuma namazı için Kudüs'teki tüm camileri kapatarak Aksâ'ya gelme ve büyük bir gösteri yapma kararı aldı. Ancak Müslümanları taşıyan otobüsler Kudüs'e sokulmadı. “Ayrım Duvarı” nedeniyle Kudüs'e gelemeyen Batı Şerialı Filistinliler ise Aksâ direnişine destek için namazları sokaklarda kıldı ve gösteriler düzenledi.

KUDUZLAR, CUMA SONRASI MÜSLÜMANLARA SALDIRDILAR

Terör örgütünün dünkü Cuma namazının ardından Mescid-i Aksâ'ya çıkan yollarda ve Kudüs'ün farklı noktalarında Müslüman Filistinlilere, Müslümanların toprağında saldırdı. Satanist teröristlerin kudurmuş şekilde, plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gaz kullanarak bir anda başlattığı saldırılar ile sokaklar savaş alanına döndü. Silah ve taşların savaşında teröristler bazı Müslümanları şehid etti, yüzden fazla da yaralı var.

İsrail polisi Müslümanlara saldırdı

KUDÜS KAYNIYOR

Dünü Öfke Cuması ilan eden Filistinlileri hedef alan Siyonist işgal güçleri önceki gece boyunca da Filistinli liderlerin evlerine baskın yapıp birçoğunu gözaltına almıştı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne göre, işgal güçleri dün sabah çoğu Kudüslü lider ve kanaat önderi 18 kişiyi gözaltına alırken, diğer yandan da bölgedeki eli silahlı terörist sayısını artırdı. Öfke Cuması öncesinde Müslümanlara saldırmak için tüm hazırlıklarını yapan işgalci keferenin, bölgeyi savaş üssüne çevirdiği gözlendi.

TÜRKİYE BİZE SAHİP ÇIK
SİYONİSTLER DAHA DA İLERİ GİDECEK!

İsrail'in uyguladığı yasaklarla nihai hedefine yaklaştığı uyarısında bulunan Filistinli akademisyen Doç. Khalid El Awaisi, “1967'den beri ilk kez bunları yaptılar. İsrail tepki olmadığını görünce daha kötüsünü yapacak. 2 yıl önce ezan ve namaz bir gün yasaklandı. O zaman daha tepki vardı ama şimdi yok. İsrail daha ileri gidecek çünkü Müslümanlar Mecid-i Aksâ'ya sahip çıkmıyor. Mescid-i Aksâ'nın 144 dönümlük bir alan üzerine kurulu. İsrail burayı tamamen ele geçirip Yahudi mabedi inşa etmek istiyor” dedi.

KÂBE'YE SAHİP ÇIKAR GİBİ AKSÂ'YA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'de bahsedilen 2 mescitten birinin ilk kıblemiz Mescid-i Aksâ olduğunu hatırlatan Awaisi, “Kabe işgal altında olsa hiçbir Müslüman bırakmaz çünkü bu bizim kıblemiz. Ancak 50 sene içinde Müslümanlar Aksâ'yı unuttu. Müslümanlar nasıl Mescid-i Haram'ı seviyorsa Mescid-i Aksâ'ya da aynı seviyede sevmek ve sahip çıkmak zorunda” diye konuştu.

türkiye mescidi aksa ile ilgili görsel sonucu

SON MÜSLÜMAN KALE ‘TÜRKİYE'

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın Mescid-i Aksâ ile ilgili sık sık açıklama yaptığına değinen Awaisi, “Biz son gelişmeler konusunda da açıklama bekliyoruz. Beytülmakdis halkı 15 Temmuz gecesi uyuyamadı. Türkiye için herkes namaz kıldı ve dua etti. Şimdi Türkiye devleti ve halkından destek bekliyor. Türkiye son Müslüman kaledir. Diğer Müslüman ülkelerden beklenti yok. Filistin halkı Türkiye'den çok şey bekliyor” şeklinde konuştu.

türkiye mescidi aksa ile ilgili görsel sonucu

BU İŞİ ANCAK ERDOĞAN ÇÖZER

Dünya Müslümanlarının umut olarak gördüğü tek İslam ülkesi lideri Erdoğan, İsrail'in Aksâ zulmü üzerine terör örgütü İsrail'den Reuven Rivlin'le telefonda görüştü, dedektör uygulamasının derhal kaldırılmasını ve gerilimin bitirilmesini istedi. Dini mekânların kutsiyetine ve tarihi statüsüne saygı gösterilmesi gerektiğini hatırlatan Erdoğan, “Müslümanlar Aksâ'ya hiçbir kısıtlama olmadan girebilmeli” dedi. Rivlin, Erdoğan'a dinî özgürlüklerin kısıtlanmayacağı güvencesini verdi. Tedbirlerin güvenlik amaçlı olduğunu savunan Rivlin, “Harem-i Şerif'in statüsü değişmeyecek. Dinî  özgürlükler kısıtlanmayacak” cevabını verdi.

İSRAİL UŞAĞI ABD'DEN AÇIKLAMA

İsrail'in arsızlığının ardındaki en büyük güç olan ABD Dışişleri Bakanlığı, dünya kamuoyunun gözünü boyamak için süslü açıklamalar yaptı. “İki tarafa da gerilimi yükseltecek adımlar atmamaları çağrısını yapıyoruz. Bunun çok hassas bir konu olduğunu biliyoruz. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullanan ABD'li yetkililer İsrail'in gayri insani uygulamalarına destek oldu.

 

 

Yorum Yaz

  311261

-