3 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

KANADA'DA İSLAMİ EĞİTİM

Mississauga kentindeki İslami ilimler eğitimi veren Al-Huda Lisesi'nde, okul yönetiminin, öğrenci ve çalışanların güvenliği nedeniyle ara verdiği eğitim, yeniden başladı. Okul  Müdürü Haq:  'İslami eğitim verilen her yerde, terör eğitimi verildiği gibi bir yanlışa düşülmemeli' dedi.


KANADA'DA İSLAMİ EĞİTİM

ABD'nin Kaliforniya Eyaleti'nde yaşanan silahlı saldırının sorumlularından olduğu iddia edilen Tashfeen Malik isimli kadının da Al-Huda'nın Pakistan'daki enstitüsünde eğitim gördüğü haberleri üzerine gündeme gelen 160 öğrencili lisede, pazartesi günü okul yönetimi tarafından, öğrenci ve çalışanların güvenliği nedeniyle eğitime ara verilmişti.Kanada resmi yayın kuruluşu CBC'nin gün boyu haber bültenlerinde Tashfeen Malik hakkında ve Mississauga kentindeki Al-Huda Lisesi'nden geçen yıl 4 öğrencinin terör örgütü DAEŞ'e katılmak üzere Suriye'ye gittikleri yönünde haberlerin yayınlanması, okulu ülke gündemine getirmişti.

İslami ilimler öğretmek

Okul Müdürü İmran Haq, öğrencilerinin DAEŞ'e katıldığına ilişkin bugüne kadar herhangi bir güvenlik biriminden en ufak bir bilgi talebi gelmediği gibi soruşturma da açılmadığını söyledi. İmran Haq, okulun sadece kız öğrencilere İslami ilimler öğretmek üzere kurulduğuna işaret ederek, "İslami eğitim verilen her yerde, terör eğitimi verildiği gibi bir yanlışa düşülmemeli" dedi. Okulun bağlı olduğu Ontario Eğitim Bakanlığı'ndan, gelişmelere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Yaz

  339566

-