7 AĞUSTOS 2020 CUMA

KAZANAN TÜRKİYE

Yaklaşık 5 milyon liralık geliri ile Türkiye'de ikinci sıraya yerleşen Ankara Altındağ Siteler Mesleki Eğitim Merkezi'nde, mobilya, metal ve tekstil sektörleri başta olmak üzere fabrika gibi üretim gerçekleştiriliyor. Nitelikli insan yetiştiren okuldan mezun olan öğrenciler ya kendi işinin patronu oluyor ya da iş bulmakta zorlanmıyor.


KAZANAN TÜRKİYE

MEZUN OLUNCA İŞSİZ KALMAYACAKLAR

Ankara Altındağ Siteler Mesleki Eğitim Merkezi Okul Müdürü Hayrettin Karaziyan, mesleki eğitim merkezlerinin 12 yıllık zorunlu eğitimin içine dahil edildiğini anımsatarak, sektörün beklentileri doğrultusunda beceriler kazanan öğrencilerin istihdam olanağı bulduğunu belirtti. Mesleki eğitim merkezlerindeki eğitimlerle öğrencilere kalfalık ve ustalık belgelerinin de verildiğini dile getiren Karaziyan, “Öğrencilerin eğitim sonunda kendi iş yerlerini açma fırsatı yakaladıklarını ve böylece yeni istihdam olanakları bulduklarını” ifade etti.

YILLIK YAKLAŞIK 5 MİLYON TÜRK LİRASI GELİR

Yürüttükleri faaliyetler ile Milli Eğitim Bakanlığının en fazla üretim yapan meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinin yer aldığı listede ikinci sırada yer aldıklarını aktaran Karaziyan, "2017'de 4 milyon 800 bin lira ciro yaptık. Bu seneki ciromuz ise 4 milyona yaklaşmış durumda. Geçen seneki rakamlarımızı tutturmak için gayret sarf ediyoruz"  diye konuştu. Karaziyan, "Siteler, Balkanlar, Orta Doğu ve Avrupa'da özellikle mobilya sektöründe çok iyi bilinen bir merkez. Okulumuzun burada olması bizim yapmış olduğumuz üretim çeşitliliği açısından da belirleyici rol oynuyor” dedi.

Yorum Yaz

  715195

-