10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

KILIÇDAROĞLU EMNİYETE NEDEN BİLGİ VERMEDİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Kılıçdaroğlu'nun cenazeye geleceği bilgisinin güvenlik birimleriyle paylaşılmadığının altını çizerek; 'Böyle hassas bir dönemde bir genel başkan cenazeye gelecekse, genel başkanın güvenlik ekibinin bunu güvenlik birimleriyle paylaşması esastır” değerlendirmesinde bulundu.


KILIÇDAROĞLU EMNİYETE NEDEN BİLGİ VERMEDİ?

"Kültürümüzle, yaşantımızla örtüşmeyen bir hadisedir"

Bakanlıkta basın toplantısı düzenleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'taki şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin, "Bu üzücü hadise meydana geldiği andan itibaren güvenlik kuvvetlerimiz tam ve doğru bilgilere ulaşabilmek, olayı tüm yönleriyle aydınlatabilmek için yoğun bir çalışma ortaya koydular" ifadelerini kullanıldı.Neresinden bakılırsa bakılsın olayın müessif bir hadise olduğunu belirten Soylu, "Alışkanlıklarımızla, kültürümüzle, yaşantımızla örtüşmeyen bir hadisedir." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu siyasi rant çıkarma peşinde

Olayın dışarıdan bir provokasyonla ilgili olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını kaydeden ve tepkinin bu hale dönüşmesi ne kadar yanlışsa, karşı karşıya kalınan olay üzerinden siyasal rant çıkarmak da o kadar tehlikeli ve yanlış olduğunu belirten Soylu, "Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'nin bu meseleye bakışı, tam da bugün ihtiyaç duyduğumuz yapıcı ve birleştirici bir bakış değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun cenazeye geleceği bilgisinin güvenlik birimleriyle paylaşılmadığının altını çizen Soylu, "Böyle hassas bir dönemde bir genel başkan cenazeye gelecekse, genel başkanın güvenlik ekibinin bunu güvenlik birimleriyle paylaşması esastır. Dolayısıyla kimsenin haberinin olmadığı bir katılıma yönelik olarak örgütlü bir organizasyon iddiasında bulunmak da hakkaniyetli ve doğru bir yaklaşım değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Akrabalarım ve ailem oğlumun acısını yaşıyordu

Türkiye-Irak sınır hattında teröristlerle çıkan çatışmada şehid düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın babası Mustafa Kırıkcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin, "Mahalle dışından bir provokasyon yapıldığını düşünmüyorum. Keşke yaşanmasaydı. Kim ister böyle bir şey olmasını" dedi.

"Kılıçdaroğlu'nun gelip gelmemesiyle ilgili hiç haberimiz yok. Ben ancak şehidimle ilgilendim, naaşını gittim önce havaalanından, sonrasında GATA'dan aldım. Ondan sonra acımdan kendimi de kaybettim. Akrabalarım hep acı içindeydi. Saldırıyı görmedim” diyen Kırıkcı, "Kendi acımı yaşıyordum. Akrabalarım ve ailem oğlumun acısını yaşıyordu. Şehit babası olarak acımı tüm Türkiye paylaştı. Vatanımız, milletimiz sağ olsun" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'na saldırdığı iddia edilen O.S gözaltında 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırının faillerinden O.S'nin Sivrihisar'da gözaltına alındığı, 5 şüphelinin ifade işlemlerinin de Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığında sürdüğü bildirildi.

Olayla ilgili 5 şüphelinin de İlçe Jandarma Komutanlığında ifade işlemlerinin devam ettiği bildirilen açıklamada, "Olaya karıştıkları iddia edilen diğer şüphelilerin kimlik tespiti ve araştırılması işlemleri de titizlikle yapılmaktadır. Olay çok yönlü olarak tüm ayrıntılarıyla araştırılmaktadır." denildi.

Yorum Yaz

  525249

-