19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ

Kemal Çiftçi

KORONAVİRÜS DENEYLERİNİ KİM BAŞLATTI?

Kemal Çiftçi

“Koronavirüs laboratuvarda mı üretildi?” tartışmaları devam ederken, her geçen gün bu konuda yepyeni ve çok çarpıcı bilgiler ortaya çıkıyor.

Koronavirüs konusundaki deneyler aslında yıllar önce ilk defa ABD'de başladı. Hem de şu anda Trump'ın sağlık danışmanı olan Dr. Anthony Fauci tarafından...  Koronavirüs , SARS vb. konulardaki deneyler tüm hızıyla 2014 yılına kadar ABD'de devam etti. Ancak o yıllarda, bazı laborratuvarlarda emniyet tedbirlerine riayet edilmediğinin anlaşılması üzerine,  Obama'nın talimatıyla çalışmalar durduruldu. Fakat o tarihten sonra da Fauci boş durmadı. Bu sefer de aynı deneyleri Çin'deki Wuhan laboratuvarlarına taşıdı. Oralara milyonlarca dolar kaynak aktardı. Ne zamana kadar? COVID-19 pandemisi patlayıncaya kadar ABD'nin Wuhan'a desteği devam etti.

COVID-19 pandemisinden sonra da bu çalışmaların durduğunu sanmayın. Bilakis bu pandeminin, tehlikeli koronavirüs araştmalarına daha çok kaynak ayrılması için yapıldıuğını iddia eden bilim adamları var. Zira ABD, İngiltere, Almanya, Çin ve daha başka ülkelerde bol miktarda kaynaklar bu konudaki araştırmalara ayrıldı. Virüsün evrimini hızlandırmak için çeşitli hayvanların dokuları aracı olarak kullanılıyor. Hayvandan hayvana transfer yapıldıkça da yeni mutasyonlar meydana geliyor.

İlaç ve aşı bahanesi varken her türlü çalışma mubah kabul ediliyor. Hatta bu telaşla henüz yeterince güvenlik ve yan etki araştırması yapılmamış ilaçların ve aşıların insanlar üzerinde denenmesi de masum görülüyor şimdi. Nitekim zaman zaman çocuklar üzerinde bu aşılar denendi ve ölümlere sebep oldu. Fakat bu olaylar pek de gündeme gelmedi.

Bu konularda önemli çalışmalar yapanlardan biri de Robert F. Kennedy Jr. Kendisi ABD'nin eski senatörlerinden ve aynı zamanda Başsavcılık yapan Robert F. Kennedy'nin oğlu. Ve aynı zamanda eski başkanlardan John F. Kennedy'nin yeğeni. Bunların her ikisi de esrarengiz şekilde öldürülmüşlerdi. Robert F. Kennedy, çevre konusunda çalışan önemli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almakta ve aynı zamanda aşı konusunda çocukların kayatlarının nasıl tehlikeye atıldığına dair araştırmalarıyla biliniyor.

Trump iktidara geldiğinde Kennedy'yi arayarak Aşı Güvenliği Komisyonunun başına gelmesini istedi. Kennedy bunu kabul etti. Ancak bu komisyon hiçbir zaman hayata geçmedi. Zira Pfizer ilaç firması, o günlerde 1 milyon dolarlık bağış çeki hazırlayıp Trump'ın göreve başlama komitesine verdi. Trump da Pfizer lobicisi Alex Azar'ı Sağlık Bakanlığına getirdi. Dahası, yine Pfizer'in adamı Scott Gottlieb'i de Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)'nin başına getirdi. Bunlar da o görevlere gelir gelmez Aşı Güvenliği Komisyonunu ve bu konularda aykırı ses çıkaran tüm birimleri lağvettiler. Kennedy diyor ki: “Sanırım birçok insan, Trump'a, bu işlere bulaşma, diyordu. Bill Gates de bunlardan biriydi. Zaten Pfizer'dan parayı alınca onun adamlarını göreve getirdi ve komisyon tarihe karıştı.”

Bu arada çok ilginç bir iddia daha var: Aykırı açıklamalarıyla bilinen ve bu yüzden ABD'nin hapse attığı Araştırmacı Dr. Judy Mikovit'e göre grip aşısı yaptıran kişilerde, PCR testlerinde Covid pozitif çıkma ihtimali çok yüksek. Çünkü ABD'deki grip aşıları tavuk yumurtası hücrelerinden veya köpek böbreklerinin hücrelerinden elde ediliyor. Yine onun araştırmalarından öğrendiğimize göre, söz konusu dokular koronavirüs taşıyorlar.

Dr. Mikovit, ilk defa 2011'de bu tespiti yapmıştı. Bundan dolayı da ABD yetkililerini rahatsız etti ve hapsi boyladı. Dr. Mikovit'in çok daha ciddi başka iddiaları var. Onları da gelecek yazılarda işleyeceğiz.

KEMAL ÇİFTÇİ - TERCÜMEİHÂL

1959 yılında Ardahan’ın Göle ilçesinde doğdu. 1975 yılında Erzurum Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümüne girdi. 1977 yılında yeniden sınava girerek İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne kayıt yaptı. 1982 yılında İ.Ü Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı fakültede Amerikan Kültürü ve Edebiyatı sertifikası da aldı. Öğrencilik döneminde serbest tercümanlık yaptı. 1985 yılında askerlik görevi dolayısiyle İzmir Maltepe Askeri Lisesinde İngilizce öğretmenliği yaptı. Daha sonra Özel Akasya Kolejinde öğretmenlik yaptı. 1986 yılında bilim ve teknoloji dergisi İnsan ve Kainat dergisinde mütercim olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra bu derginin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi ve 1993 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Bu dönemde Türkiye gazetesi adına yurt dışında bilimsel toplantıları izledi, bu konularda haber ve röportajlar yaptı. 1989-1990 yılları arasında İ.Ü. İktisat Fakültesinde okutmanlık yaptı. Bu süre zarfında British Council bünyesinde düzenlenen Liverpool Üniversitesi DOTE (Diploma for Overseas Teachers of English) programına devam etti. 1993-1996 arasında TGRT’de yapımcı-yönetmen olarak görev yaptı. 1996 yılında Reklam ve prodüksiyon firması Yedi Renk İletişim’in kurucuları arasında yer aldı. 1997 yılında Yeni Şafak Gazetesinde köşe yazarı olarak çalıştı. 2004 yılında Bilim Sanat Felsefe Akademisi’nin kuruluşunda görev aldı ve 2008 yılına kadar burada Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Halen Yedirenk İletişim Grubunda Ajans Başkanı olarak görevine devam etmektedir. İLESAM, Türkiye Yazarlar Birliği, New York Bilimler Akademisi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. İngilizce, Arapça ve Farsça biliyor. YAYINLANMIŞ ESERLERİ• Bilim Penceresinden• Bilim nereye koşuyor?• Uzay’da Hayat Var. Tercümeleri:• Asil Nadir Olayı (Tim Hindle)• The Brotherhood (Stephan Knight)• The Last Cry of the Swan (Çanakkale Destanı)• Konuş Benimle Angel (Evelyn Valarino)• The Garden of Besmeleh

KEMAL ÇİFTÇİ DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  722254

-