14 AĞUSTOS 2020 CUMA

KÜFFAR KATLEDİYOR TÜRKİYE KUCAKLIYOR

Suriye’den Yemen’e, Arakan’dan Doğu Türkiskan’a, Afganistan’dan Afrika’ya Müslümanların ve Türklerin yaşadığı bölgelerde soykırım yapan küresel şer odakları, masum insanları hem katlediyor hem de evlerinden ve yurtlarından sürüyor.


KÜFFAR KATLEDİYOR TÜRKİYE KUCAKLIYOR

Küffarın bu hayasızca masum insanları katledişine seyirci kalmayan tüm dünya mazlumlarının hamisi Türkiye yardım kuruluşları,  bürokratları ve tüm milletiyle zülum gören mazlumları kucaklıyor. Küffarın karşısında da dimdik duran Türkiye, ‘Ensar' misali mültecilere kapılarını sonuna kadar açtı.

İSLAM ALEMİNİN LİDERİ TÜRKİYE'DİR

Açgözlü küresel şer odaklarının hırsları ve iktidarları uğruna yaktığı, yıktığı şehirler ve katlettiği masum insanlardan kurtulanlar açlığın, hastalığın ve evsizliğin pençesinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Küffarın yaptığı bu zülme karşı duran ülkelerin en başında gelen Türkiye milyonlarca mülteciye de ev sahipliği yapıyor. Bu konuda ‘dünyanın yapamadığını Türkiye yapıyor' diyen aktivistler “Türkiye, İslam alemine liderlik yapıyor” ifadesini kullandı.

YARDIM KONUSUNDA TÜRKİYE'Yİ ÖRNEK ALIN

Aktivistler, Müslüman coğrafyanın sessiz kalmasına rağmen, Türkiye'nin mülteciler konusunda önemli bir rol oynadığını ve Suriyelileri kabul etmekle kalmayıp, sağlık, çalışma ve yardım alanlarında Türk vatandaşlarına yakın haklar verdiğini vurguladı. Lübnan'lı insan hakları aktivisti el-Muvasat Derneği Başkanı Cihad Meczub, Türkiye'nin, Suriye, Irak, Filistin, Yemen ve başka ülkelerden gelen mültecilere yardımlarını desteklemeleri için dünya ülkelerine çağrıda bulundu.

MÜLTECİLERE HİZMETTE DÜNYA LİDERİYİZ

Katar Kadın Spor Komitesi Başkanı Lulu el-Merri, "Dünyada birçok mülteci kampını ziyaret ettim, ancak Türkiye'deki durum farklı. Türkler, mültecilere destek olmak için ellerinden geleni yapıyor. Bu destek, Türkiye'nin mültecilere hizmette bir dünya lideri olduğunu gösteriyor" dedi. Türkiye'nin yalnızca mültecilere ev sahipliği yapmakla kalmadığının altını çizen Merri, aynı zamanda yaşamlarının ve haklarının Türk vatandaşları gibi olmasını sağlamak için çalıştığını belirtti.

Yorum Yaz

  637468

-