19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ

'MANEVİ KALKINMA OLMADAN MADDİ KALKINMA OLMAZ'

Mustafa Alpay, manevi kalkınma olmadan maddi kalkınmanın olmayacağını dile getirerek devlet ve millet bekasının teminatı gençler için çalıştıklarını söyledi. Alpay, Erzurum, Bingöl, Ağrı gibi kentlerimizin kırsalında eğitim mücadelesi veren çocukların mücadelelerine destek olmaya çalıştıklarını ve bu kapsamda bir misyon ile yol almak istediklerini ifade etti.


'MANEVİ KALKINMA OLMADAN MADDİ KALKINMA OLMAZ'

Haber: Gülden AĞ

Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği (BEKA) başkanı Mustafa Alpay BEKA'nın üstlendiği misyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Uzun yıllardır Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) görev aldığını belirten Alpay, Türkiye'deki STK algısının siyasete giden bir merdiven üzerine konuşlandığına değinerek bu algının değiştirilmesini istediklerini belirterek şunları söyledi;

“BEKA Derneği'ni kurarken en önem verdiğimiz unsur, Türkiye'deki sivil toplum algısını değiştirmek, sivil toplumun gerçek görevini tam manasıyla yapabilmesine olanak tanımak. Biz BEKA Derneği'ni kurarken, yaratılmış her canlıya hizmet etmek, sivil toplum faaliyetlerini geliştirmek ve üyelerimize katma değer üretmek amacıyla yola çıktık. Biz Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu her alanda devletine milletine hizmet etme ülküsüne aşk derecesinde sevdalı bireyler yetiştirebilmek istiyoruz” dedi.

“Ticari diplomasiyi hayata geçiriyoruz”

BEKA Başkanı Mustafa Alpay, ticari diplomasiyi hayata geçirecek çalışmalarda bulunduklarını ve bu çalışmaları  Başkonsoloslukla iş birliği protokolü imzalayarak fiiliyete döktüklerini ifade etti. Alpay BEKA'nın çalışmalarına dair şöyle konuştu:

“Yetim ve öksüz yavrularımıza yönelik  ‘Çocuklar Üşümesin ‘  projemizi hayata geçirdik.  Erzurum Karaçoban ilçesinde ve Ağrı Eleşkirt ilçesinde kaymakamlarımızla birlikte yaptığımız özel bir çalışmayla öksüz ve yetim yavrularımızın kışlık bot ve mont ihtiyaçlarını karşıladık. Bingöl Karlıova ilçesinde dört okulda kütüphane kurmak için başlattığımız  ‘Gönder Gelsin ‘  projemizin çalışmaları da yine tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

“Kırmızı çizgimiz; devlet, millet bayrak”

Alpay, BEKA ailesi içerisinde yer alarak bu hizmetlerin ucundan tutmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu ifade ederek kırmızı çizgilerinin ortak değerler, devlet, millet ve bayrak olduğunu vurguladı.  Alpay gençlerin milletin bekası olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu; “Gençlerimizin manevi yönlerine yönelik çalışmalar yapmalıyız. Biz gençlerimizi geleceğe bugünden hazırlayamazsak, onların manevi ve maddi kalkınmalarını aynı anda sağlayamazsak üzülerek söylüyorum ki bir kuşağı daha kaybederiz. Bu ülkede darbeler bizlere yeterince insan kaynağı kaybettirdi. Artık buna tahammülümüz yok. Var gücümüzle devletimizin ve milletimizin BEKA' sının teminatı gençlerimiz için çalışacağız” dedi.

 

Yorum Yaz

  892498

-