7 AĞUSTOS 2020 CUMA

MERKEZ BANKASI YOK HÜKMÜNDEDİR

Başkan Erdoğan’ın ‘faiz ve kur ile kalıcı olarak mücadele edeceğim’ demesine rağmen ‘sıcak para lobisine’ teslim olan Merkez Bankası, faizleri tam 6.25 puan artırarak yüzde 17.75’ten yüzde 24’e yükseltti. Türk milleti topyekün emperyalistlerle mücadele ederken, cilalı koltuklarında oturup faiz artırmayı çözüm sananları bu millet yuhalar.


MERKEZ BANKASI YOK HÜKMÜNDEDİR

MERKEZ BANKASI ‘SICAK PARA LOBİSİNE' TESLİM OLDU

Küresel şer odakları ve tetikçisi ABD'nin tüm gücüyle Türkiye ekonomisine ve Türk lirasına saldırısını Başkan ve topyekün millet olarak göğüslerken, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yine bildiğini yaptı ve faizi artırdı. Faizleri 6.25 puan artırarak yüzde 17.75'ten yüzde 24'e çıkaran Merkez Bankasının aldığı bu karar yapılanmanın sonu olacak. Haftalardır ellerine ovuşturan ‘sıcak para lobisine' teslim olan Merkez Bankası yetkililerin, aklına gelen tek çözüm olan faiz artırımı kararı bu millete ve değerlerine hakarettir. Ümit ediyoruz ki faiz belasıyla mücadele eden Başkan Erdoğan bu yaptığınızı yanınıza koymayacak.

YİNE ECEVİTLİ, DEMİRELLİ YILLARA MI DÖNECEĞİZ?

Her fırsatta ‘bağımsız bir kuruluşuz' kisvesinin altına sığınarak faizleri artıran Merkez Bankası bu devlete ve millete en büyük zararı veriyor. Dün demiştik, bugün de diyoruz ‘Merkez Bankası kamulaştırılmalı.'  TCMB'nin faiz artırımıyla ilgili yazı kaleme alan yazarımız Kurşun Kalem, adeta milletin hislerine tercüman oldu. Kurşun Kalem, ““Merkez Bankası bağımsızdır” diye bas bas bağıranlar, uluslararası sisteme güvence üstüne güvence verenler hala aynı fikirde misiniz? Bu kadar büyük bir faiz sarmalı altında kobiler ve üretim sektörleri nasıl nefes alıp verecekler? Yine Ecevitli, Demirelli yıllara mı döneceğiz?” diyerek tehlikenin boyutlarını kaleme aldı.

Kurşun Kalem'in ilgili yazısı için TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

  397060

-