15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

‘MİLLİ PARAYLA TİCARET’ DOLARI YIKACAK

Doları tehdit ve şantaj aracı olarak kullanan küresel şer odaklarının hizmetkârı ABD, Türkiye dahil bir çok dünya ülkesine ekonomik saldırılarda bulundu. Başkan Erdoğan’ın, doların hükümranlığını bitirmek için ‘milli parayla ticaret’ çağrısına destek veren ülkelerin başında olan Rusya’dan, ruble karşılığında buğday alacağız. İran’dan Çin’e diğer dünya ülkelerinin de milli parayla ticaret yapmasıyla dolar yığılacak ve etkisini yitirecek.


‘MİLLİ PARAYLA TİCARET’ DOLARI YIKACAK

YENİSÖZ HABER MERKEZİ

DOLARDAN KURTULMANIN ÇARESİ: MİLLİ PARAYLA TİCARET

Küresel şeytanların hizmetkarı ABD ve Başkanı sarı şeytan Trump'ın, doları kullanarak saldırıya geçmesi karşısında çıkış yolu arayan ülkelerin imdadına Başkan Erdoğan yetişti. ‘Milli parayla ticaret' çağrısı yapan Erdoğan'ın teklifini ‘dolardan kurtulmanın' çaresi olarak gören dünya devletleri milli parayla ticaret yapmak için çalışmalara başladı. Nitekim Rusya, Çin ve İran gibi birçok ülke ardı ardına destek çağrıları yaptı. Bu minvalde hareket eden Rusya'yla buğday alış verişi milli parayla yapılması kararlaştırıldı.

TÜRKİYE VE RUSYA MİLLİ PARAYLA TİCARETE BAŞLADI

Rusya merkezli SovEkon Analitik Merkezi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin, Rusya'dan ruble ile 30 bin ton yüksek protein buğday alacağı belirtildi. Buğday için ton başına yaklaşık 17 bin ruble ödeneceğinin kaydedildiği açıklamada, ulusal paralarla ticaret sayesinde tarafların para dönüşümü nedeniyle kayıplarının azaltılacağına işaret edildi. Erdoğan, Türkiye'nin Rusya gibi önemli ticaret ortaklarıyla ticarette ulusal para birimlerinin kullanımının artırılacağını duyurmuştu.

Yorum Yaz

  926426

-