15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

MİLLİ TUTKUMUZUN GERÇEKLEŞTİĞİ GÜN

Bugün gördüğümüz bir düşün gerçek olduğu gün olduğunu söyleyen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “bugün milli teknoloji hamlesi vizyonunu, on binlerce, yüz binlerce gencimizle paylaştığımız bir gün, bugün çıktığımız yolda artık tek başımıza olmadığımızı gösteren bir gün” diye konuştu.


MİLLİ TUTKUMUZUN GERÇEKLEŞTİĞİ GÜN

MİLLİ HAVACILIK ÜRÜNLERİNİ GURURLA SERGİLİYORUZ

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali İstanbul Yeni Havalimanı'nda resmen başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İstanbul'da milli havacılık ürünlerini gururla sergilediklerini belirterek, "TEKNOFEST İstanbul'un ana hedeflerinden bir tanesi bu milli teknoloji hamlemizi milli tutku sayesinde gerçekleştirmek ve bunu adeta burada gördüğümüz gibi sizlerle birlikte toplum-sal bir seferberliğe dönüştürmek" dedi.

TOPLUMSAL SEFERBERLİĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

İnsanların içinde astronot olmak isteyerek uzay aracı, pilot olmak isteyerek uçak yapacağını anlatan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah'a şükürler olsun ki bugün artık bu kıvılcım ateşlerini burada alanımızda milli ATAK helikopterimizi, milli insansız hava araçlarımızı, milli ve özgün helikopter projelerimizi ve hatta eğitim uçağımız HÜRKUŞ'u gururla sergileyebiliyoruz. TEKNOFEST İstanbul'un ana hedeflerinden bir tanesi bu milli teknoloji hamlemizi milli tutku sayesinde gerçekleştirmek ve bunu adeta burada gördüğümüz gibi sizlerle birlikte toplumsal bir seferberliğe dönüştürmek."

GENÇLERİMİZ ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAK

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Buralarda gördüğümüz bu heyecanı gören gençlerimiz ileride çok önemli projelere imza atacaklar. Çok büyük bir organizasyon. Burada hem STK'ların hem özel şirketlerin hem devletin, kamunun desteği var" dedi.

SOLO TÜRK NEFESLERİ KESTİ

Dünyanın 8 süpersonik savaş uçağı ile gösteri yapan tek akrotimi Türk Yıldızları nefesleri kesti. Türk Hava Kuvvetleri'nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan Solo Türk Gösteri Ekibi de büyük ilgi gördü.

KAZANAN KENAN SOFUOĞLU

Dünyanın en hızlı otomobillerinden Red Bull Racing Formula 1 yarış aracından SOLOTÜRK F16'ya, özel jet Challenger 605, Aston Martin: The New Vantage, Lotus Evora 410 ve Kawasaki H2R'den teknoloji harikası Tesla PL 1000DL'ye kadar 7 sıra dışı arac yarıştı. Kazanan AK Parti vekili ve Dünya Supersport şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu oldu.

Yorum Yaz

  979412

-