NAMUSUMUZ İŞGAL ALTINDA

İşgalci Siyonistler Mescid-i Aksa'yı yakıp yıktılar


NAMUSUMUZ İŞGAL ALTINDA

Mescid-i Aksa saldırıp yakıp yıktılar

Adına İsrail denilen alçak Siyonistler, önceki sabah namazı esnasında pis botları ile namusumuz Mescid-i Aksa'ya girdiler. Kundakladılar, talan ettiler, ateşe verdiler. İçerideki mazlum Mü'minlere işkence ettiler, gözaltına aldılar. Kadınların örgülerini açtılar.

Yeni yayınlanan görüntüler saldırı ve işgalinin boyutlarını gözler önüne serdi. Buna karşın “İslam Âlemi” denilen ölüm yığınlarından yine yeterince ses çıkmadı.

12

 

SİYONİST İŞGAL

Siyonist güçlerin Müslümanların namusu olan Mescid-i Aksa Külliyesi'ne pis potlarıyla girerek Mescid'deki Müslümanlara saldırmıştı. Dün ortaya çıkan görüntüler, vahşetin boyutunu gözler önüne serdi.

Direnişle karşılaşan Siyonist yerleşimdi ve işgal güçleri, gaz ve göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullandı. Kadınların başlarını açıp saçlarından tutarak yerlerde sürüdü. Gençleri işkence ederek gözaltına aldı. 

11

FİLİSTİNLİLER DİRENDİ

Yahudi yerleşimcilerin, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırısına direnen Filistinliler, Aksa'nın Silsile kapısında toplanarak eylem yaptı. Siyonist askerler burada da,  Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, ses bombası ve plastik mermi ile müdahale etti. Yaralanmalar yaşandı.

Kudüs'ün İseviyye mahallesinde işgalci rejim askerleri ile Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto eden Filistinliler arasında yoğun bir çatışma yaşandığı gözlendi. İsrail güvenlik güçlerinin biber gazı ve plastik mermiyle müdahalesine Filistinliler mazlumlar ise taş atarak karşılık verdi.

10

KADINLARIN ÖRTÜSÜNE SALDIRDILAR

Pis Yahudiler, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel ve onları koruyan Siyonist askerler Müslüman kadınların başörtülerini çekti, yerlerde sürüdü. Buna engel olmak isteyen gençleri ise gözaltına aldı.

8

GAZZE'DE PTOTESTO

Gazze'deki Filistinli gruplar, düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine tepki gösterdi. Toplantıya katılan HAMAS, İslami Cihad, Halk Direniş Cephesi, Mücahitler Hareketi, Özgürler Hareketi, Halk Cephesi ve Halk Direniş Hareketi adına sözü alan HAMAS yöneticilerinden İsmail Rıdvan bir konuşma yaptı.

9

AA HÂLÂ ‘GÜVENLİK GÜCÜ' DİYOR

Müslümanların kutsî mekânı olan Mescid-i Aksa'ya yönelik Siyonist saldırıyı haberleştiren Anadolu Ajansı işgalci teröristleri “İsrail güvenlik güçleri” şeklinde sundu. “Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto eden Filistinliler ile protestoya müdahale eden İsrail güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. İsrail güvenlik güçleri bir Filistinliyi göz altına aldı” şeklinde ifadeleri tepki topladı.

7

TÜRKİYE'DEN İSRAİL'E KINAMA

Dünya sessizliğini sürdürürken Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Yahudi teröristlerin Harem-i Şerif'e girerek talan etmesini ve Müslümanların girişlerini güç kullanarak engellemesini şiddetle kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in işgal altında tutmaya devam ettiği Doğu Kudüs'te ibadet özgürlüğünü sağlama yükümlülüğünü yerine getirmesinin, Harem-i Şerif'in statüsünü ve kutsiyetini hedef alan ve ibadet özgürlüğünün açık bir şekilde ihlali olan bu ahlaksız uygulamalara derhal son vermesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, "İsrail güçlerinin 13 Eylül günü sabah saatlerinden itibaren Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslüman gruplarla çatışmalarını ve Müslümanların girişlerini güç kullanarak belirli bir süre bütünüyle engellemelerini şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

6

AKSA'YA POSTALLARIYLA GİRMİŞLERDİ

Filistin'i işgal eden teröristler, 2014 Kasım ayında da Mescid-i Aksa'yı basarak gaz bombaları ve plastik mermilerle Filistinlilere saldırmıştı. 1967'den bu yana ilk defa Aksa'nın içine girerek ibadethaneyi tahrip eden teröristler mescidin halılarını çiğnemişti. 

Saldırı esnasında Kuran-ı Kerimler yerlere atılmış, Aksa'nın kapısı ve camları hasar görmüştü. Halıların bir kısmı da atılan ses bombalarının çıkardığı ateşten tutuşarak yanmıştı.

5

1969'DA MİMBERİNİ YAKMIŞLARDI

Avustralyalı Siyonist Dennis Michael Rohan adlı terörist, 21 Ağustos 1969'da Mescid-i Aksa'ya girmiş ve Kıble Camisi'nin mihrabını ve bin yıllık minberini yakmıştı. Filistinliler bu olayı kınamak amacıyla her yıl ağustos ayının son haftasında etkinlikler düzenliyor.

4

"TÜRKİYE VE KATAR'A TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM"

Türkiye-Hamas ilişkilerine dair Ebu Merzuk, "Günden güne Türkiye ile ilişkilerimiz derinleşiyor. Filistin halkına büyük yardımlarda bulunan Türkiye ve Katar'a teşekkürlerimi iletiyorum" ifadesini kullandı.

Kudüs'teki gerek Müslümanlara gerek Hristiyanlara ait tüm kutsî mekânların üzerlerine emanet olduğunu belirten Ebu Merzuk, Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar ile Yahudiler arasında bölünmesi tehlikesine de dikkati çekerek, İslam İşbirliği Teşkilatı, Fas'taki Kudüs Komitesi, Arap Birliği ve Ürdün başta olmak üzere İslam dünyasına, ellerindeki tüm imkânlarla Aksa'nın yıkılması aşamasına gelmeden önce bu komploya karşı mücadele etme çağrısında bulundu.

2

ÜRDÜN'DEN KINAMA

Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumini'nin imzasıyla yayınlanan yazılı açıklamada, İsrail'in işgal ve kınandı.

Bu tür eylemleri kesinlikle kabul etmedikleri ifade edilen açıklamada, "İsrail'in uluslararası kanunlara aykırı davranarak mevcut durumu değiştirme çabaları" konusunda uyarıda bulunuldu. Açıklamada ayrıca, İsrail hükümetinden provokasyonlara son vermesi ve kutîl mekânlara saldırıları engellemesi talep edildi.

13

ÜRDÜNÜLER SOKAKLARDA

Ürdün devletinin düşük profilli kınamasının yanı sıra Ürdün Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) siyasi kanadı İslami Çalışma Cephesi Partisi'nin, merkez binası önünde düzenlediği gösteriye katılan yüzlerce kişi, Müslüman halkları ve Ürdün toplumunu Aksa'ya yardıma çağıran sloganlar attı.

"Ben Ürdünlüyüm, Aksa da sorumluluğumdadır" yazılı dövizler taşıyan göstericiler, Müslüman ülkelere, İsrail'in kutsallara yönelik devamlı saldırılarını durdurmak için harekete geçme çağrısı yaptı.

İslami Çalışma Cephesi Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ebu es-Sukkar, yaptığı açıklamada, "Mescid-i Aksa'nın durumu ve Yahudi yerleşimcilerin ona yönelik saldırıları karşısında artık sessiz kalmak mümkün değil" dedi.

 3

 

Yorum Yaz

  605868

-