NASIL BİR ÇOCUK YETİŞTİRECEĞİNİZ SİZİN ELİNİZDE

Hayy Kitap, yine muhteşem bir esere imza attı. Uzman Klinik Psikolog Ayşe Yılmaz’ın bilgi ve tecrübelerini aktardığı ‘Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu’ kitabı, anne ve babaların baş ucu olacak.


NASIL BİR ÇOCUK YETİŞTİRECEĞİNİZ SİZİN ELİNİZDE

Anne babaların sağlıklı çocuk yetiştirmelerine ve çocuklarının sorunlarıyla baş edebilmek için izleyecekleri yolları sunan Yılmaz, “Çocukların ilk 6 yaşta öğrendikleri şeyler, insan hayatının geri kalan son 60-70 yılında öğrendiklerinden daha fazladır.

0-6 yaşta çocuğun kimlik ve kişiliğinin temelleri atılır. Anne babalar çocuklarına nasıl bir aile ortamı sunuyor, birbirleriyle ve çocuklarıyla nasıl iletişim kuruyor, birbirlerine ve çocuklarına nasıl yaklaşım sergiliyor ve problemleri nasıl çözüyorlarsa, çocukları adeta kamera kaydı yapar gibi, gördüklerini iç dünyalarına kopyalayarak hayat boyu sergileyecekleri duygu, düşünce, davranış ve kişilik yapısının kalıbına sahip olur.

Bir diğer tabirle, bu dönemde çocuğa adeta bir program yüklenir. Çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik hayatında hep bu program işletilir” dedi.

Yılmaz, çözüme odaklı, açık, net bir anlatım ve pratik önerilerle, anne-babalara kolaylık sağlayacak.

Untitled-3_32

Eser: Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu
Yazar: Ayşe Yılmaz
Yayınevi: Hayy Kitap
Sayfa Sayısı: 224

Yorum Yaz

  043065

-