10 TEMMUZ 2020 CUMA

Hüseyin Adalan

OLMUYOR KAYBETTİK

Hüseyin Adalan

15 Temmuz sadece bir takvim sayfası değil…

15 Temmuz ve 15 Temmuz'da ne olduğu unutuldu.

15 Temmuz'da gencecik vatan evlatlarının köprüde şehit olduğuna bizzat şahit olan biri olarak galiba kaybettik.

Aylardır söylemekten dilimde tüy bitiren bıkmadan usanmadan her defasında anlatmak istediğim nedense halen anlaşılmayan konuya geliyorum.

Şehitlerimiz canlarını feda etmeselerdi eğer, kim bilir pek çoğumuz işkencelerle inim inim inleyecekti.

Şehitlerimiz ölümüne yürümeselerdi eğer, Hainler hepimizin namusuna, malına, milletine, vatanına tecavüz edecekti.

Şehitlerimiz vatanına sahip çıkmasaydı eğer, şehirlerde darağaçları kurulmuş Allah'ını, Peygamberini, dinini, devletini, milletini, vatanını ve bayrağını seven milyonlarca masumu acımasızca infaz edilecekti.

Kaybettik…

Hıristiyanlara imanını sunmuş sırtını dayamış münkir münafık sözde muttaki Müslüman görünen sapık şerefsiz vatan haini terör örgütünün askeri darbe teşebbüsünün üzerinden nerdeyse yedi ay geçti fakat şimdiye kadar en üst düzey siyasi bürokrat kripto FETÖ militanı bir milletvekili bir belediye başkanı bir müsteşar dahi maalesef tutuklanmadı. Halen bir gelişme yok. Mış mış. mış.. miş miş miş… Kaybettik.

FETÖ terör örgütüne ihaleler arsalar araziler makamlar lüks araçlar paralar bağışlar yardımlar veren adeta birbirleriyle vermekte yarışan kripto FETÖ militanı milletvekilleri bakanlar müsteşarlar belediye başkanları hiç soruşturulmadı. Kaybettik.

Megalomanyak sapık şizofren jenerasyona altın nesil diyen, kadrolara yerleştirmeyi Gülen'in donunu atletini çorabını mendilini ve tırnaklarını almayı, sadakaları zekâtları himmetleri toplamayı, Yurtdışına ziyaretleri gitmelerini millete öğreten ve söyleyen kripto FETÖ militanı milletvekilleri belediye başkanları bakanlar müsteşarlar hiç nedense derdest edilmedi. Kaybettik.

FETÖ terör örgütüyle hiç mi hiç irtibatı olmamış bakan müsteşar milletvekili belediye başkanı yok. Hayret bu nasıl bir devasa örgüt ki sadece tek milletle muhatap olmuş. Peki, bu tutuklanan FETÖ militanı askeri savcıyı hâkimi polisi imamı öğretmeni gazeteci öğrenci esnafla asla bu kadar çok güçlenemezler bu mantıken mümkün değil. Mutlaka örgütün kesinlikle en büyük siyasi gücü var. Bunların kripto FETÖ militanı  milletvekilleri bakanlar müsteşarlar belediye başkanları olduğunu hiç bilmiyorlardı!. Kaybettik.

Hâlâ şehitlerimizin kanları yerdedir.

Hâlâ İzzet şeref ve onurları yerdedir.

Hâlâ cesaretleri ve şahadetleri yerdedir.

Olmuyor…

Asrın fevkalade muazzam olayın kahraman yiğit şehitlerin isimlerini köprülere, yollara, meydanlara, mahallere vermekle olmuyor…

Bu belediyelerin işi siyasilerin değil.

Tarih sayfalarında yerini alan olayın kahraman yiğit şehitlerinin tek tek heykellerini her yere dikmekle olmuyor…

Bu heykeltıraşların işi siyasilerin değil.

Dünyayı bile hayrette bırakan olayın kahraman yiğit şehitlerinin ailelerine sadece ömür boyu sahip çıkmakla da olmuyor…

Bu milletin en onurlu işi siyasilerin değil.

Devleti, milleti, vatanı ve bayrağı kurtaran kahraman yiğit şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakıp ziyaret etmekle de olmuyor…

Bu gençlerin birinci işi siyasilerin değil.

Siyasilerin işi…

Şehitlerimizin intikamını almak için adam kayırmadan tabandan tavana kadar kripto FETÖ militanı bakan, bakan yardımcısı, müsteşar, milletvekili, belediye başkanı, il başkanı, rektör kim varsa tek tek derdest edilerek tutuklanması için adalete teslim etmelerini sağlamalarıdır.

Şehitlerimizin izzet şereflerini korumak için parti teşkilatlarında zengin müteahhitlere, profesörlere, işadamlarına ağalara, paşalara değil. Dürüst mücahit gerçek dava adamı devleti, milleti, vatanı, bayrağı, dini ve namusu “öl” deyince ölecek gözü kara yiğit kahraman vatan evladı abai ecdadın torunu Yıldırımlara, Fatihlere, Yavuzlara, kanunilere ihtiyacımız var.

Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmamak için, şehitlerimiz kadar cesur milletin içinden davaya gönül vermiş milletin istediği ister fakir ister hırpani, gariban, işsiz, bekâr, işçi mücadele ruhlu yeni yüzlerin parti teşkilatları yönetiminde parti genel merkezlerinde, mecliste ve hükümette olmalarıdır.

Şehitlerimizin şehadetlerine saygı için, özellikle de terörle mücadele ve 15 Temmuz malul gazilerini, şehit ve gazi ailelerinden 15 Temmuz'da tankların altına yatanları, uçaklara karşı tarlalarını yakanları, levyesini fırlatanı, tankların üzerine süren kamyonet şoförü çarşaflı teyzeyi, tankı durdurmak isteyen şanlı bayrağı açan gençleri milletin meclisinde kurulacak hükümette olmalarına imkân vermeleridir. Madem bu meclis gazi meclistir olması gerekende budur.

Sonradan keşke dememek için kripto FETÖ militanı siyasi ve bürokratlar, bakanlar, milletvekilleri belediye başkanları fırsat varken kimse engel olmadan tutuklatmaktır. Gerine gerine koltuklarda oturup kıs kıs gülerek “bir şey olmaz.” “Bu kadar yeter.” “17 ve25 Aralık'tan sonra tövbe etti.” Diyerek bu hesap burada bitmez.

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

  1. Önemli olan filmin sonunun iyi bitmesi.Sonu iyi gelecekse neden sabretmeyelim..

Yorum Yaz

  977601

-