10 TEMMUZ 2020 CUMA

Hüseyin Adalan

PKK VE FETÖ ‘HAYIR’ DİYOR, AMA...

Hüseyin Adalan

Bazı televizyonlar ve gazetelerde referanduma ilişkin anket sonuçlarının Sayın Cumhurbaşkanının istediği ölçüde olmadığına, hatta kötü olduğuna dair haberler var.

 Bu haberler asparagas olmayıp ellerinde elbette bazı veriler bulunmaktadır.

 Gerçekten de halkın nabzını tuttuğunuzda meselenin bıçak sırtında olduğu görülmektedir.

 Zaten, cumhurbaşkanı da yaptığı son konuşmada bu konuya işaret ederek anket sonuçlarının bekledikleri gibi olmadığını belirtmiştir.

 Anket sonuçlarının böyle olmasında Cumhurbaşkanın da belirttiği gibi kendisinin ve Bahçeli'nin henüz sahaya inmemesinin etkisi büyüktür.

 Cumhurbaşkanının sahaya inmesi elbette gönül okşayacaktır.

 Ama tam da burada bir başka tehlike de durmaktadır. Cumhurbaşkanı sahaya inse de cumhurbaşkanından başka sahaya inecekler de var. Sahaya inecek olan partililer, Belediye başkanları, hatta hatta milletvekilleri içerisinde FETÖ yanlısı kişiler var ise, ki muhtemelen var; bu durum cumhurbaşkanının bütün emeğini tehlike altına sokacaktır.

 Onların kendilerinden “Evet” oyu istemesini halk nasıl kabullenecektir? Kabullenmeyecektir…

 Devlet büyükleri PKK ve FETÖ'nün “Hayır” dediğini söylüyor. Ama bizim karşımıza çıkan adamın da bir FETÖ yanlısı olduğunu biliyorsak bizden istenen “Evet”in ne kadar samimi bir “Evet” olduğuna nasıl ikna olacağız.

 PKK ve FETÖ “Hayır” diyor ama bizden “Evet” oyu isteyen de Fetöcü…

 Bu ne yaman çelişki…

 Adam bizden “Evet” oyu isteyecek ama kendisi perdenin arkasına geçip sandıkla yüzyüze geldiğinde “Hayır” oyunu basacak?

 Vatandaş gazetelerde sosyal medya da yazılıp çizilenlerden rahatsız.

 Çünkü çok açık bir şekilde FETÖ ile bağı olan üst düzey bürokrat idareci ve siyasilerden bahsediliyor. Bunların adları yazılıp fotoğrafları bile basılıyor.

 Bu yazılıp çizilenler eğer doğruysa ilgililerin derhal gereğini yerine getirmesi gerekmektedir. 

 Eğer doğru değilse o zaman bu yayınları durdurma yasağı getirsinler. Bunları yazıp çizenlere dava açsınlar.

 Sosyal medyada, gazetelerde konu edilen kişi ve olaylar üzerine gidilmeden 16 Nisan'a varılması beklenen “Evet” sonucunu tehlikeye sokacaktır.

 Ben bunu halkın ta göbeğinden yazıyorum…

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

 1. Şuanda Ak partiyi en iyi tarif eden çok iyi bir yazı zaten banada yazacak bir kalmamış.... Çok Hayırlı bir yazı.. Mis gıbı olmuş....

 2. Sezarın hakkını sezar'a verin

  Ankara şaşırma sabrımızı taşırma sloganı gibi pratik manifesto yani bencede doğru...yazıda Ankara'ya kibarca göster kendini diyerek meydan okumus.. Bende aynı düşünceyle Ak partinin kendisini adam akıllı bir yoklayarak milletin güvenini kazanması için Hüseyin Adalan'in yazdığı gibi yapmalı. Ne diyelim bizede helal olsun demek düşer....

 3. Yetenek Yıldızı

  OHAL döneminde tarihte ilk kez Ankara'yi ince bombardıman bir yazı dermişim. Resmen kütletmiş vuuuww... acaba cumhurbabiş gerçekten dikkate alırda Ak partide fetoşcukların kelleleri alınacak mı sanmıyorum. Zaten millette evet diyecek heveste bi koymadılar ki.. ya ne oldum dersen gücüne çok güvenirsen bir yiğit kalemde çıkar tüm emeğini heba edecek inceden ayar verir. Analar ne gözü kara gazeteciler doğururmuş bu Hüseyin Adalan'in yazıları hoşuma gitmeye başladı. Incitmeden hallediyor. Yaz dostum harikasın sevdim seni.

 4. Süleyman Aksu

  Taşı gediğine güzel koymuşsun arkadaşım. Anadolu'da güzel bir söz var ''Atın iyisine doru yiğidin iyisine deli''' derler. Ak partinin güç zehirlenmesine karşı kapak gibi bir yazı olmuş diyebilirim. Önemli olan Cumhurbaşkanımızın sahaya inmesi değil öncelikle milletimizin inanması için kendi partisinde ki paralelcileri biran evvel atmalı öyle ya dediğiniz gibi bu siyasilere sıra ne zaman gelecek neden fetocu gizli siyasiler tutuklanmadı hiç duymadık ve görmedik. Ben Ak Partiye inanmıyorum..

 5. Erdemle Herdem

  çok güzel, şahsen ilgilendiğim konuya temas etmişsiniz. aynısı yaşandı,misafir olarak geldiği istanbulda 15 temmuz gecesi köprüdeydi.kefiliz ailece. başka görenler de vardı çekindikleri için şahit olmaktan kaçınmışlardı. o tanıklık önemliydi neyse kamera görüntüleri bulundu. doğru bildiğini saklamak çok çirkin. elbet icabında kefil olacağız. bana bir şey demesinler diye susarsan aynısı başına gelince ne yaparsın? Erdoğanı örnek alın kefil olduğunu hiç yedirtmedi..

 6. Azot Arası

  Çok güzel bir yazı tüm yazılarınız birbirinden güzel. Gerçektende Ak partinin içinde o kadar çok fetocu var ki nasıl evet diyecem bilmiyorum kararsızım. Yıllarca gönül verdiğim bir parti içinde fetocular olduğu için soğudum. Bizim millet olarak zaten kafamız çok karışık parti içinde fetocular temizlenmeden asla evet demiyecem. Hiç değilse vicdanen rahat ederim. Ak parti referandumdan önce fetoşcuları denizlerin bizde emin olalım. İnanalım...

 7. Künyesizler

  Yazı cuk diye oturmuş. Bir milletin söylemek istediği sözlerin kısaca özeti sanki okunması gereken en önemli cix bir yazı ilk kez milletin istekleri doğrultusunda yazan gazeteci diyebilirim. Millet olarak böyle gazetecilere çok ihtiyacımız var. Milletin gazetecisi dediğin böyle yazar. En büyük hizmet milletin dilinden anlamaktır. Millet ne istiyor ve beklentileri nelerdir sorusunun en güzel cevabı yazılarak izah edilmiş devletin en üst düzey yönetim idaresinin derhal dikkat etmesi ve uyması gereken bir yazı asla görmezlikten gelinemez. Doğrular yok olmaz. Kısaca milletin yazısı ve sesi olmuş..

 8. Aydemir Demiray

  Üstat doğru diyorsun. Halkın isteklerini tam olarak yazmişsın. Yazınızda dediğiniz gibi sayın Cumhurbaşkanı hemen referandum öncesinde Ak parti içinde ki kripto milletvekillerini, Belediye başkanlarını, Ak parti İl başkanlarını ve teşkilat yöneticilerini acil tutuklatırsa kesinlikle halk destekleyecektir. Yoksa sallamsait ve duymazlıktan gelirse Ak partiye güven kalmayacağı gibi kamu düzeni ve asayiş arapsaçı olacak. Halkın en önemli isteklerini en iyi anlatan bir yazı olmuş. İyi ki zamanında yazmışsınız umarım sizin dediğiniz gibi olmalıdır..

 9. Kuşçubaşı Eşref

  Üstadımızın maşallah teveccühü isabet etmiş. Bizim söyleyemediklerimizi büyük bir ustalıkla yazmışlar. Asalet yiğitlik ve kahramanlık en çokta sana yakışıyor büyük insan. Seni ve senin davanı kendimizden çok seviýoruz. Senin cesaretine, yigitligine ve dik duruşuna sevdalandık onun için hep seninleyiz. Asalet ve onur senin soyunda var. Dava adamı seninleyiz..

 10. Sayın Hüseyin hocam tek başına FETÖ ile bir ordu gibi mücadele eden çok iyi bir dava adamı tabikide yiğitçe yazıyor. Zaten izzet, şeref ve asaleti kadar yazıları da muhteşem, hem dava adamı, hem fikir adamı hem de mücahit komutan. Asil milletin böyle vatan evlatları bu devirde çok kolay yetişmiyor. Dava adamı herkes gibi değildir. Herkese nasip olmaz. Allah dilerse olur. Allah'tan başka hiç bir şeyden korkmazlar. Dertleri Allah olduğu için dünyaları da farklıdır. Göründükleri gibi olmazlar. Nice böyle örnekler var. Doğrusunu Allah bilir..

 11. Kuşçubaşı Eşref

  Üstadımızın maşallah teveccühü isabet etmiş. Bizim söyleyemediklerimizi büyük bir ustalıkla yazmışlar. Asalet yiğitlik ve kahramanlık en çokta sana yakışıyor büyük insan. Seni ve senin davanı kendimizden çok seviýoruz. Senin cesaretine, yigitligine ve dik duruşuna sevdalandık onun için hep seninleyiz. Asalet ve onur senin soyunda var. Dava adamı seninleyiz..

 12. Türkmendağı Agcabucak

  Hüseyin bey cumhurbaşkanımız meydanlara çıkacak dediğin gibi olmalı bence yoksa ters düz olacak. Bu durumda olursa Ak Partinin içinde fetocu vekiller.başkanlar hemen seçime gitmeden tutuklanmalarıdır yoksa bende artık inanmicam bu kadar da olmaz cumhurbaşkanı böyle yapsa daha iyidir vesselam.

 13. Yahya Kaptan

  Üstat ne kadar güzel yazmişsın. Bu devletin ve milletin senin gibi kahraman yiğit asil vatan evladina çok ihtiyaci var. ABD'de çalışma ofisimde sabah erkenden hep seni okuyorum. Sen çok özelsin buna emin ol.Türkiye'yi çok güzel yazıyorsun. Yiğit adamsın....

 14. Bu ülkede en çok oyu Kenan Evren aldı..

Yorum Yaz

  273947

-