'PYD MUHALİFLERİN KÖYLERİNE SALDIRIYOR'

PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile Ceyş es-Suvvar (Devrim Ordusuna) bağlı güçlerin Halep'in kuzeyindeki muhaliflerin denetiminde olan 2 köye saldırarak kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.


'PYD MUHALİFLERİN KÖYLERİNE SALDIRIYOR'

AA muhabirinin Halep'teki kaynaklardan aldığı bilgiye göre, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD güçleri ile Ceys es-Suvvar birlikleri Halep'in kuzeyinde Azezilçesine yakın muhaliflerin denetiminde olan Teneb ile Keştear köylerine saldırarak denetimini ele geçirdi.

Halep'in Azez ilçesi yakınlarında söz konusu köyler çevresinde taraflar arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken PYD, ele geçirdiği Teneb ve Keştaer köyünde yüksek binaların çatılarına keskin nişancı yerleştirdi.

"Muhaliflerin elindeki köy ve beldelere saldırıyorlar"

Bu arada, Şam Cephesinin saha komutanı Muhammed Ahmed, muhaliflerinAzez ilçesinin doğusunda terör örgütü DAEŞ'le savaştığı bir dönemde PYD ile Ceyş es-Suvvarın da Azez'in güneybatısında muhaliflerin elindeki köy ve beldelere saldırdığını söyledi.

"PYD'nin, Kobani ile Afrin'i birbirine bağlama düşüncesi var"

Ahmed, "PYD ile Ceyş es-Suvvar'ın hedefi, Halep'in kuzeyindeki Ayn el Arab (Kobani) ile Afrin arasındaki bölgenin de kontrolünü ele geçirmek ve Halep'te muhaliflere giden yardım yollarını kesmektir. PYD'nin, Kobani ile Afrin'i birbirine bağlama düşüncesi var. Biz bu düşünceyi Allah'ın izniyle boşa çıkaracağız" ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

  505775

-