‘RUHUN AŞK HALİ!’Nİ

Hakk’ı, hakikatı bilmeyenlerin, Kur’an-ı Kerim’i okumayanların ruhu mütmain olur mu hiç. Bedeni ve ruhu azap içindedir şeytana tapanların, ne bilirler ‘Ruhun Aşk Hali!’ni. Yüzünü ve adını sır gibi saklayan Hayati Sır, “Altıncı kitabı ‘Ruhun Aşk Hali!’nde, kötülüklerin çepeçevre etrafımızı sardığı şu günlerde, ruhumuzu kurtarmalıyız ve aşk haline bürünmeliyiz” diyor.


‘RUHUN AŞK HALİ!’Nİ

Allah (c.c), Kur'an-ı Kerim'de ruh ile ilgili bir çok ayeti insanlar için bildirmiştir. Bu ayetlerden bir tanesinde Rabbimiz (c.c), “Ey Muhammed! De ki: "Kur'an'ı, Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) inananların inançlarını sağlamlaştırmak, müslümanlara doğru yolu göstermek ve onlara bir müjde olmak üzere hak olarak indirdi." der. (Nahl Suresi/102). Ayette Allah (c.c) apaçık Kur'an-ı Kerim'i biz hüsranda olan aciz kullarını doğru yola iletmesi ve imanlarımızı sağlamlaştırmak için indirdiğini müjdeliyor Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'e.

Her dönem olduğu gibi bugün de kötülükler sarmış dört bir yanımızı. Şeytan, türlü hilelerle ruhumuzu kuşatıyor ve tüm dünyada mazlumlar kan ağlıyor. Allah'ın kelamından uzaklaşmış insanlar ye'se kapılıyor ve özü bozulan ruhları kötülükten başka bir şey saçmıyor etrafa.

‘Ruh'umuzu kurtarmalıyız

Evet, ruhumuzu özüne dönderecek ve Müslümanları doğru yola sevkedecek yegane kelam Kur'an'dır. Bu konuda Müslümanları okumaya sevk eden sır katibi Hayati Sır, altıncı kitabı ‘Ruhun Aşk Hali!' ile okuyucularıyla buluştu. Ruhumuzu aşk ile sırlandırmalıyız diyen Hayati Sır, “Hangi zaman… Acil bir zaman… Olaylar hızla akarken… Kötülük her gün biraz daha artarken… İyilik azalırken… Şeytan… ‘Ruh'umuzu kuşatırken… Şimdi ‘oku'mayacağız da! Ne zaman okuyacağız… Ey Kalbim Kur'an! ‘Ruh'umuz Aşktır ‘biz'im… “Ruhun ‘Aşk' Hali”yiz… ‘Biz'! Bu kuşatılmayı ancak! Kalbimizdeki vahyi ‘oku'yarak aşabiliriz… O zamanlar işte! ‘Aşk'ın o ‘bir' halinin içine girmeliyiz… ‘Ruh'umuzu kurtarmalıyız… Ruhumuzla sırlanmalıyız… Ey Kalbim Kur'an! Başlıyoruz… Ruhun sırlarını açıyoruz…” cümleleriyle ‘ruhun' derinlerine iniyor son kitabında. Şimdiden ‘Ruhun Aşk Hali!' ile hemhal olmanız ümidiyle iyi okumalar.

Hayati Sır kimdir?

İstanbul'da doğdu! Tarihini pek hatırlayamıyor.. Sonrası çok makul bir hayat hepimiz gibi! Dışından akıp giden yılları içine hiç almadı! Kalbine.. İçinden yazdı! Sessizce! Rabbine.. Şiir diliyle aşk mektupları! Dışında olan ne varsa kaydetti zihnine.. Ne olduysa açıktan.. Gizliden.. Hepsiyle düşündü! Ama hiçbirini! Almadı kalbinin diline! ‘Sır' olana! Sırdır Aşk! Kaleminin her izinde! Şimdi mi? Bilmiyor ki geleceği! Yazıyor işte! Rabbine.. Kalbindeki! ‘Bir' hidayetin.. Uyanmasını bekliyor.. Ve sırlı ‘bir' yolculuğa hazırlanıyor.. Hakikatin peşinde! Hepimiz gibi!

Hayykitap'tan yayımlanan kitapları:

 RUHUN ‘AŞK' HALİ! (Ey Kalbim Kur'an!), Ocak 2017
ALLAH'IN İPİNE AŞKLA SARIL! (Sahte Şeyhler! IŞİD! Ve Mesiyanik Proje!), Ekim 2014
 SONSUZ ‘BİR' AŞK (Kıyamet Zamanı), Mayıs 2012
 EY AŞK! EY EN SEVDİĞİM! (O saklı kelime benim), Eylül 2011
 İYİLİĞİN KILICI (‘Mehdi'nin Sözleri), Ekim 2010
 CERN KABALA DECCAL VE MEHDİ (Cennet Sözü), Mayıs 2010

Untitled-2_184

Eser: Ruhun ‘Aşk' Hali!
Yazar: Hayati Sır
Yayınevi: Hayy Kitap
Sayfa Sayısı: 176

Yorum Yaz

  097855

-