14 AĞUSTOS 2020 CUMA

ŞEYTAN AFRİKA’DA İŞ BAŞINDA

Türkiye, Başkan Erdoğan liderliğinde tarihi hafızasını da harekete geçirerek Afrika ülkeleriyle sosyo-kültürel ve ekonomik ilişkileri canlandırdı. Yıllardır küresel güçlerin sömürgesinde yeraltı zenginliklerini çıkaran ama faydalanamayan Afrika ülkeleri ‘beyaz adam’ın pençesinde savruldu. Tam da, bölgesel güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’den aldığı güçle sömürgeye ‘dur’ diyen 3 Müslüman Afrika ülkesi Libya, Cezayir ve Sudan iç savaş ve askeri darbeyle sarsıldı.


ŞEYTAN AFRİKA’DA İŞ BAŞINDA

YENİSÖZ HABER MERKEZİ

TÜRKİYE, MÜSLÜMANLARI KIYAM'A DAVET ETTİ

Küresel şer odakları yine devrede. Zengin yeraltı kaynaklarına sahip Müslüman ülkeleri sömürmek için Osmanlı Devleti'ni parçalayan küresel şeytanlar yıllardır İslam coğrafyasının nimetlerinden faydalandı lakin halkına ölümden başka bir şey getirmedi. Başkan Erdoğan liderliğinde küllerinden yeniden doğan Türkiye, yeni dünyanın nizam koyucusu olma yolunda Müslüman ülkelerle ilişkiler kurarak, Müslümanları şeytanlara karşı ‘kıyam'a davet etti. Türkiye'nin bölgede gücü ele geçirmesini hazmedemeyen şer güçler, devreye girdi ve Sudan'da askeri darbe, Cezayir'de halk ayaklanması, Libya'da iç savaş çıkardı.

3 MÜSLÜMAN ÜLKEDE KAOS ÇIKTI

Bu üç ülkenin ortak özelliği, Müslüman, Afrika ve zengin yeraltı kaynaklarına sahip olmaları. Sudan'ın, Cezayir'in ve Libya'nın en önemli özelliği ise Akdeniz hattı üzerinden kurulmaya çalışılan enerji hattına Afrika'nın açılan kapıları olmaları.Cezayir'de halkı ayaklandıran şer güçler müdahalesiyle yaklaşık 20 yıldır iktidarda bulunan Abdülaziz Buteflika istifa etmek zorunda kaldı. Libya'da General Hafter'e destek veren şer güçler  iç savaş çıkardı ve 58 kişi öldü. Sudan'da da harekete geçen şeytanların yönlendirmesiyle, ordu askeri darbeyle hükümete el koydu ve Devlet Başkanı Ömer El Beşir'in tutuklandı.

Yorum Yaz

  213140

-