5 ARALIK 2020 CUMARTESİ

SİYAH PAPA’NIN CASUSU

Şeytan Blunt’un yaptıkları ve Ortadoğu’nun ahvâli


SİYAH PAPA’NIN CASUSU

 İslam'da reform yapmak ve Müslüman Türkler'i Arap coğrafyasından çıkarmak için her türlü şeytanlık yapan Blunt, Lawrance, Churchill, Efgani ve Abduh'unda üstadı. Yani, Müslümanların başına bela olmuş büyük şeytan.

Yazar Mehmet Hasan Bulut, günümüz Ortadoğusu'nda yaşananları anlamamız için yol haritası olacak bir eseri kaleme aldı. IQ Kültür Sanat Yayıncılık tarafından basılan  'Siyah Papanın Casusu Wilfrid S. Blunt' kitabı Müslüman düşmanlarına bilinçli bir tepki vermemiz için mutlaka okunması gereken bir eser.

Kitap, Siyah Papa'nın Casusu, Lawrence ve Churchill'in üstadı Wilfrid Scawen Blunt'ın hayatını anlatıyor. İslam'ın içeriden reforme edilebileceğine ve böylece Batı için bir tehlike olmaktan çıkacağına inanan Blunt, bir İngiliz casusuydu.

blunt

Cizvit tarikatındandı

Şimdiki Papanın da mensubu olduğu Cizvit tarikatına mensuptu. Modernist İslamcıların selefi olan Cemaleddin Efgani ve Muhammed Abduh'un patronluğunu yaptı. Sultan Abdülhamid'e, İslam'da reform projesinin başına geçmesi için teklif götürdü; fakat şiddetle reddedildi.

Müslüman Türkleri Arap coğrafyasından çıkarmaya çalıştı

Sultan Abdülhamid'i devirmeye, Türkleri Arap topraklarından çıkarmaya ve Müslümanların başına, Papa gibi ruhâni bir Arap halife geçirmeye çalıştı. Mısırlı Ulusalcıları kullanarak Mısır'ı Osmanlı'dan kopardı. Ölmeden evvel, arzuladıklarının büyük bir kısmı gerçekleşmişti. Siyah Papa'nın Casusu, IŞİD gibi teşkilatları ve İslam dünyasının günümüzdeki halini anlamak için, mutlaka okunması gereken bir eser. Şimdiden iyi okumalar.

siyahpapanincasusu

Eser: 'Siyah Papanın Casusu

Wilfrid S. Blunt'

Yazar: Mehmet Hasan Bulut

Yayınevi: IQ Kültür Sanat Yayıncılık Sayfa Sayısı: 324

Yorum Yaz

  017959

-