7 AĞUSTOS 2020 CUMA

SÖZ KONUSU BEKÂ GERİSİ TEFERRUAT

Türk Milleti, FETÖ’nün, PKK’nın ve küresel şer odaklarının desteklediği ittifaka geçit vermedi. 17 yılda Türkiye’yi şahlandıran AK Parti ve MHP’nin desteklediği Cumhur İttifakı, Türkiye genelinde Millet İttifakı’nın önüne geçti. Türk Milleti bir kez daha ‘beka’sı için ‘evet’ dedi.


SÖZ KONUSU BEKÂ GERİSİ TEFERRUAT

57 MİLYON KİŞİ 194 BİN SANDIKTA OY KULLANDI

Türkiye dün yerel seçimlerde 5 yıl boyunca şehirleri yönetecek belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarları seçmek için sandık başında idi. 57 milyon 093 bin 410 kişi toplamda 194 bin 678 sandıkta oyunu kullandı. Bir tarafta Türkiye'nin ‘beka'sı için bir araya gelen AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, diğer tarafta ise terör örgütü FETÖ, terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı HDP ve küresel şer odaklarının desteklediği CHP, İP ve SP'nin oluşturduğu Millet İttifakı.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN OYLARI ARTTI

Türk Milleti seçimini yaptı ve Türkiye'nin ‘beka'sı için Cumhur İttifakı'nın oylarını artırdı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'yu garanti gören HDP birçok il ve ilçede Cumhur İttifakı'na kaybetti. CHP'de kalelerinden biri olan Zonguldak'ta da millet hizmete oy verdi ve şehrin yönetimini AK Parti'li belediye başkanına bıraktı. İstanbul'da da değişen olmadı ve AK Parti adayı Binali Yıldırım ipi göğüsledi.

Yorum Yaz

  786954

-