SURİYE’DE İRAN’A BAL TUZAĞI

Şeytanilerce yönetilen ABD’nin, son 20 yılda izlediği politikalar ile İran’ı tuzağa çektiği ortaya çıktı. Afganistan’da Şia karşıtı Taliban’ı devirerek İran’ın önünü açan ABD yönetimi, İran ile anlaşarak Saddam’ı devirip Irak’ı da İran’a altın tepside sundu. Bal tuzağı hoşuna giden ve bu yüzden şımaran İran’ın Şii yönetimi, Suriye’de ise insanlıktan çıktı. Küstahlığın doruğuna çıkan Pers kalıntısı İran yönetiminin, her türlü dinî ve insanî değerleri çiğnemeyi devlet politikası haline getirdiği görüldü. Mazlum Müslümanları katleden, şeytanîlerle fütursuzca işbirliğine giden İran’ın, şimdi başın


SURİYE’DE İRAN’A BAL TUZAĞI

Yeni Söz | Haber Merkezi

İRAN'I TUZAĞA MI ÇEKTİLER?

Afganistan ve Irak'ın işgali konusunda Bush'la işbirliğine giden İran, Obama döneminde büyük bir ‘yakınlığa' mazhar oldu. Trump'ın iktidara gelmesi ile İran bal tuzağına düştü, yani kurtların kardeşliği tersine dönüverdi. Obama döneminde yapılan nükleer anlaşmanın iptali riski ile yüzleşen İran, köşeye sıkışmak üzere.

YÜKSELEN NEFRETİ GÖREMİYORLAR

ABD'nin gizli gazıyla yıllarca İslam topraklarında at koşturan; Afganistan, Irak ve Suriye'de büyük katliamlar yapan, katil Esed'in yanında saf tutarak İslam dünyasının nefretini kazanan İran'a olası bir ABD saldırısına karşı Müslüman dünya “oh çekecek” durumda. Öyle ki İslam coğrafyasında nefretin yeni adı ‘İran'. Yıllarca nefret ve intikam hisleriyle tuzağı göremeyip balı yiyen İran, şimdi tuzağın üstüne kapanmasına engel olmaya çalışıyor.

‘MEHDİ ACELE GEL' İRAN BİTTİ

Devasa potansiyeline rağmen büyük bir ekonomik bunalım yaşayan İran, medya şovlarına karşın askeri anlamda da istediği seviyeden çok uzak. Dindar İran halkı her Cuma “mehdi acele gel” duası yaparken, seküler halk ise alkolizm ve umutsuzluk batağında. İç çatışma ve savaş korkusu yaşanan İran'da, liderler arasında da çatışma var. Kamplara bölünmüş olan İran, muhtemel bir müdahale ile iç savaşa ve parçalanmaya sürüklenebilir.

İRAN İÇİNDEKİ BÜYÜK SAVAŞ

İki hafta önceki seçimlerde yeniden aday olmak isteyen, ancak İran'ın ‘milli şefi' Hamaney tarafından veto edilen eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Hamaney'e “Sen kimsin ki milletin dediğine karşı çıkıyorsun? 80 milyon insan anlamıyor da sadece sen mi her şeyi biliyorsun? El ele verip şeytanı bu ülkede gömelim” diye tepki gösterdi. Oyunu gördüğü sanılan Ahmedinejad, “Suudi Arabistan, Türkiye, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve hatta İran, Umman ve Suriye. Neden birbirimizle savaştığımızı konuşmamız lazım. Neden? Bu savaş dışarıdan bize dayatılıyor” dedi.

ABD İŞGALİ VE PARÇALAMA TAŞLARI

Halkı ekonomik ve sosyal buhrandan çıkaramayan Şii İran rejimi, iç çatışmalardan korkuyor. ABD ise muhtemel bir İran müdahalesinin taşlarını döşüyor. İran'la kedi-fare oyunu oynayan Trump yönetiminin, Irak'ı işgal planını hazırlayıp, ABD Kongresi'nden geçirmesiyle tanınan Abrams'ı ekibine dahil etmeye hazırlanması dikkatleri İran'a çekti. Trump'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı ve İran dışında neredeyse tüm İslam ülkelerinin temsilci gönderdiği Suudi Arabistan ziyareti de, İran karşıtı bir kampanyaya dönüştürüldü. Türkiye'nin müttefiki Katar bile İran üzerinden Körfezin iptidai diktatörlerine yem edilmeye kalkıldı.

AVA GİDERKEN AVLANDI

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liebermann'nın 2017 Şubatında ortaya attığı ‘ARAP NATO'su tuzağı, son olarak da Suudi Arabistan gezisi sırasında bu kez de Trump tarafından dillendirildi. Bölge devletlerini İran ile savaştırmaya dönük tuzak ile şeytaniler, hem Araplara silah satacak, hem de İran'ı parçalayacak. Bu sayede ava giden İran, av yapılacak. Ancak bu tuzağı ne at gözlüğü takmış Şii bağnazlar, ne de Körfez'in beyinsiz diktatörleri görecek durumda değil.

Analizin detayları Ömer Kayani'nin yazısında... TIKLAYINIZ

 

  1. İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejat' ı seviyoruz. Halktan biri, kibir ,gurur taşımayan şade bir vatandaş görünümü var. Onu ilk gördüğümüz andan itibaren gerçekten sevmiştik. Allah kendi yolundan gidenler için halk içinde bir sevgi yaratır. İşte bu duygunun ispatı olmalı......

  2. Bu olaylara İslam dünyasının ohhh demek gibi bir lüksü olamaz. Çünkü onların plan tıkır tıkır işliyor. Amaçları ohhh dedirtirip sırası gelen İran'ın yem olmasını sağlamak ....İran'a müdahale edildiğinde sessiz kalınmasını sağlamak......

  3. 'Yükselen nefreti göremiyorlar ' başlığında anlattığınız şeyler tam da şeytanın politikasıdır. Bir bölge de bir gözde bulur onu peşinden çeker her şey istediği kıvama gelince bırakır. Gerçek başarı o Gözde için nefret tohumları ekilir yeşerir ve gür bir hale geldiği zaman yalnız başına bırakılır. İşte bunun için şuçu hep geri kalmış ülkelerde görüyorlar....' siz de oyuna gelmeyin ' demek istiyorlar. Kendilerince bu sebepten haklılar....haklılar ...şeytan işini yapıyor....şeytana tapanlar da işini yapıyor....Bur da yapılması gereken şey rüzgarı tersine çevirmek ama nasıl?.

Yorum Yaz

  006651

-