7 AĞUSTOS 2020 CUMA

TEKNOLOJİK PRANGALARDAN KURTULDUĞUMUZUN İSPATIDIR

“Günümüz dünyasında gerçek anlamda bağımsızlığın birinci şartı teknolojiyi üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmaktır” diyen Başkan Erdoğan, TEKNOFEST’in bir sıçrama vesilesi olmasını düşündüğünü belirtti.


TEKNOLOJİK PRANGALARDAN KURTULDUĞUMUZUN İSPATIDIR

İLK AŞAMA HAYAL EDEBİLMEKTİR

TEKNOFEST festivalinin gerçekleştirildiği İstanbul Yeni Havalimanı'na pilot kıyafeti giyip F-16'ların eşliğinde gelen Başkan Erdoğan,  Ülkemizin milli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması, teknoloji üreten bir toplum haline dönüşmemizle mümkündür.  TEKNOFEST'in bir sıçrama vesilesi olmasını düşünüyorum” dedi. Erdoğan, “Teknolojik gelişmelerin ilk aşaması hayal edebilmektir. Ecdadımız asırlar boyunca hep daha fazlasını hayal etmiş, bunun peşinden gitmiş ve çoğunlukla da hedefine ulaşmıştır” ifadesini kullandı.

FİZİKİ GÜVENLİK SİBER GÜVENLİKLE TAHKİM EDİLMELİ

Başkan Erdoğan, “Gençlerimizin her alanda teknolojiyi sevdireceğine inanıyorum. Günümüz dünyasında gerçek anlamda bağımsızlığın birinci şartı teknolojiyi üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmaktır” diye konuştu.  “Sadece bu etkinliğin düzenlendiği şu havalimanı ülkemizin teknoloji alanındaki vizyonunun en somut ifadesidir” diyen Erdoğan, “Günümüzde güvenlik kavramının anlamı büyük ölçüde değişti. Fiziki güvenliği siber güvenlikle tahkim etmiyorsanız kendi kendinizi kandırıyorsunuz demektir” değerlendirmesinde bulundu.

DOST GÖRÜNÜP TERÖRİSTLERİ BESLEYEN ABD

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST'te önemli açıklamalarda bulundu. Başlattıkları projelerin sabote edilmeye çalışıldığını anlatan Erdoğan, ima yoluyla tehdit edildiklerini anlar bile olduğunu söyledi. ABD'nin kendilerine vermedikleri silahları terör örgütü PKK/YPG'ye vermesini sert bir biçimde eleştiren Başkan, "Bize dost görünenler bize parasıyla teknoloji ve SİHA vermediler. Tehdit edildiğimiz anlar dahi oldu ama terör örgütlerine 19 bin tır, 3 bin kargo uçağı silah gönderdiler" dedi.

Yorum Yaz

  432494

-