7 AĞUSTOS 2020 CUMA

TERÖR HAMİSİ KILIÇDAROĞLU ŞEHİT CENAZESİNDE NE ARIYOR?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Olayı yorumlayan vatandaşlar, seçimlerden önce PKK/PYD’nin Türkiye’ye saldırmayacağını savunan Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılmasının tam bir provokasyon olduğunu söyledi.


TERÖR HAMİSİ KILIÇDAROĞLU ŞEHİT CENAZESİNDE NE ARIYOR?

Türkiye-Irak sınır hattında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerden piyade er Yener Kırıkcı'nın naaşı Akkuzulu Camisi'ndeki cenaze namazının ardından top arabasına alınarak, köy mezarlığına götürüldü. Şehit Mehmetçik Yener Kırıcı dualarla ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Bu sırada "Şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK" sloganları atan bir grup Kılıçdaroğlu'na yumruk ve tekmelerle saldırdı.

Yakın korumlarının yanı sıra özel harekat, polis ve jandarma ekiplerinin müdahalesiyle korunan Kılıçdaroğlu, alandan alınarak, çevredeki bir eve götürüldü. Evin çevresinde güvenlik çemberi oluşturuldu.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve köyün ileri gelenleri de ellerindeki megafonlarla gruptakileri sakinleştirmeye çalıştı.

Kılıçdaroğlu'nun aracı, bulunduğu evin önüne getirildi. Burada toplanan bazı vatandaşlar taşlarla saldırdıkları aracın camlarını kırdı.

Öfkeli vatandaşları Milli Savunma Bakanı Akar sakinleştirdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu eve geldi. Akar, çevrede toplanan vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çubuk ilçesinde güvenlik amacıyla tutulduğu evden zırhlı araçla çıkarıldı.

Ankara Valisi Vasip Şahin, yaptığı açıklamada, "Kılıçdaroğlu ile ilgili tüm güvenlik tedbirleri alındı. Takviye kuvvetler yönlendirildi, bir güvenlik sorunu şu anda yok." dedi.

Şahin, Kılıçdaroğlu'nun sağlığıyla ilgili herhangi bir problem olmadığını söyledi.

Milletin canı burnunda, yüreği yanarken   

Milletin canı burnunda olduğu bir dönemde adeta yangına körükle giden Kılıçdaroğlu yine büyük bir provokasyona sebep oldu. PKK bağlantılı HDP'lileri belediye meclislerine aday göstermesi büyük tepki çeken Kılıçdaroğlu, Ardından PYD/PKK bize saldırmaz gibi garabet açıklamalar yapmıştı. Ancak iki gün önce hem de berat kandilinin eda edildiği bir kutlu gecede kahpeler Hakkari sınırında sisli havayı da fırsat bilerek Mehmetçiğin üs bölgesine saldırdı. Hain saldırıda 4 askerimiz şehit oldu, 6 askerimiz de yaralandı. Türkiye adeta kan ağladı. Kahpe saldırının acısı dinmeden alçak terör örgütlerine, onlara yardım ve yataklık yapanlara hamilik yapan Kılıçdaroğlu; şehit cenazesine katılmaya kalkıştı. Vatandaşlar Kılçdaroğlu'nun düpe düz provokasyon kokan bu olaya çanak tuttuğunu söyledi.       

 

Yorum Yaz

  326027

-