3 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

'TERÖRE GEÇİT VERMEYECEĞİZ'

Başbakan Davutoğlu 'Teröre ve teröriste geçit vermeyeceğiz. Huzur ve demokrasi operasyonu insanlarımızın can güvenliği sağlanıncaya, şehirlerimiz huzura kavuşuncaya kadar sürecek' dedi.


'TERÖRE GEÇİT VERMEYECEĞİZ'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Kocaeli'de partisince düzenlenen mitingde konuşma yapıyor.

Konuşmasında terör konusuna değinen Davutoğlu AK Parti var oldukça, bu ülke ve bu milletin teröre boyun eğmeyeceğini vurguladı. Davutoğlu, millete hizmet yolundan asla geri dönmeyeceklerini, ülkeye inançlarını asla yitirmeyeceklerini, ne olursa olsun hedeflerini, ideallerini, istikameti asla kaybetmeyeceklerini ifade etti.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Dağlarımızda silahlı teröristlerin gezmesine, şehirlerimizde eşkıyaların cirit atmasına asla göz yummayacağız. Milletimiz huzur ve emniyete kavuşuncaya kadar bu kirli odaklarla kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Teröre ve teröriste geçit vermeyeceğiz. Huzur ve demokrasi operasyonu insanlarımızın can güvenliği sağlanıncaya, şehirlerimiz huzura kavuşuncaya kadar sürecek."

Başbakan Davutoğlu "Geçen cumartesi günü, biz daha vatandaşlarımızın kanları yerdeyken, hastaneye yaralılarımızı taşımaya çalışırken, devleti, hükümeti, bizleri 'katil' diye yaftalamaya çalışan bu siyasi parti liderlerinden, bu müsveddelerden millete hayır gelir mi? İşte şimdi her birimizin tek tek ve topluca, devlete, hükümete, bu ülkenin hizmetinde olan güvenlik birimlerine karşı tek bir sesle 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' dememiz lazım" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

  141559

-