5 ARALIK 2020 CUMARTESİ

TEŞHİS KONULDU: İLERİ DERECEDE YABANCILAŞMA

Yazar Mahmut Çetin, Yazıgen yayınevi tarafından basılan kitabı X İlişkiler’de, ‘üst seçkinler’ diye tabir edilen topluluğunun yakalandığı yabancılaşma hastalığını ortaya çıkarıyor.


TEŞHİS KONULDU: İLERİ DERECEDE YABANCILAŞMA

 X İlişkiler; Aydın Yabancılaşması ile başlayan Boğaz'daki Aşiret, Perinçek ve Aydınlık Hareketi, Kart Kurt Sesleri, Teyze ile Prenses ve Genetik İhanet adlı kitaplarımızla öne çıkan bir yöntemin ürünüdür. Bu yöntem, anekdot, fotoğraf ve soyağaçlarıyla takviyeli bir metottur.

‘Reaya yazarı'

Veri tabanı oluşturması açısından Vefat İlanları önemli bir biyografi kaynağıdır. Biz soyağaçlarını öncelikle Vefat İlanları'nı esas alarak şekillendiriyoruz. Boğaz'daki Aşiret kitabımızla başladığımız Vefat İlanları'nı kaynak olarak kullanma yöntemi, X İlişkiler kitabında da devam ediyor. Sosyete, mutlu azınlık, bürokratik zihniyet, süper dejenereler, üstzenginler, üstseçkinler... Adına ne dersek diyelim, bu toplum kesiminin ileri derecede bir yabancılaşmanın içinde olduğunu X İlişkiler bize gösteriyor. Neticede biz kendimizi Üstseçkinler'in karşıtı bir ‘reaya yazarı' olarak tanımlıyoruz. Ve bütün çabamız Şebeke'nin tahrip ettiği büyük resmi ortaya çıkarmaya çalışmak.

Untitled-2_212
Eser: X İlişkiler
Yazar: Mahmut Çetin
Yayınevi: Yazıgen Yayınevi
Sayfa Sayısı: 336

Yorum Yaz

  971192

-