15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

TÜRKİYE GÜVENİN VE YATIRIMIN ADRESİ

6 binden fazla yabancı yatırımcı Bakan Albayrak’la telekonferansla görüşmek için sıraya girdi


TÜRKİYE GÜVENİN VE YATIRIMIN ADRESİ

Yeni dünya düzeninin nizam koyucusu Türkiye'yi istemeyen küresel şeytan ABD'nin ekonomik saldırıları ve sözümona uluslararası derecelendirme kuruluşlarının yatırım notumuzu düşermesine rağmen, dimdik ayakta duran Türkiye ekonomisi yabancı yatırımcıların gözdesi oldu. 6 binden fazla yabancı yatırımcıyla telekonferansla görüşen Bakan Albayrak, “IMF ile işbirliği planımız yok. Yatırımcılarla açık ve şeffaf diyalog geliştireceğiz. Sürdürülebilir büyüme için ekonomi yeniden dengelenmeli. Ekonomide ılımlı bir büyüme oranı bekliyoruz” dedi.

 

 

TELEKONFERANSA DÜNYANIN HER YERİNDEN KATILIM OLDU

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün Türkiye saatiyle öğleden sonra 4'te, ABD saatiyle ise sabah 9'da başlayan telekonferansla yabancı yatırımcılara seslendi. İlk etapta yaklaşık bin katılımcının olması beklenen telekonferansa 6 binden fazla başvurunun yapılması Türkiye ekonomisinin gücünü gösterdi. ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın her yerinden yatırımcının ilgiyle dinlediği telekonferansta konuşan Bakan Albayrak, “ Yatırımcılara şu an piyasadaki düzensizliklerle uğraştıklarını ancak Türk bankacılık sisteminin güçlü olduğunu ve bankaların açık döviz pozisyonu olmadığını belirtti.

 

YABANCI YATIRIMCILARI TÜRKİYE'YE DAVET ETTİ

 

Bakan Berat Albayrak, “İstihdam piyasasında esnekliğin sağlanması da bir öncelik. Yatırım toplumunda destek görüyoruz, Türk ekonomisine güven devam edecek” dedi. Albayrak, “Türkiye hiçbir zaman piyasa dışı tedbirler uygulamadı, gündemimizde yok. Sermaye kontrolleri hiçbir zaman gündemimizde olmayacak. Güveni artırmak için her adımı atacağız. Türkiye hiçbir kriz zamanında serbest piyasa uygulamalarından ayrılmadı” ifadesini kullandı. Albayrak, “IMF ile işbirliği planımız yok. Yatırımcılarla açık ve şeffaf diyalog geliştireceğiz. Sürdürülebilir büyüme için ekonomi yeniden dengelenmeli. Ekonomide ılımlı bir büyüme oranı bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

  656863

-