15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

TÜRKİYE, İSLAM ALEMİNİ KUCAKLADI

Özellikle İslam ülkelerini sömüren küresel şeytanlara karşısında, imanla dimdik duran Türkiye ve Başkan Erdoğan, aynı zamanda tüm mazlumların hamiliğini yapıyor. Türkiye’de temaslarda bulunan Sudan Alimleri Heyeti Başkan Yardımcısı Abdulhay Yusuf da, “Türkiye, İslam alemini kucaklamış durumdadır. Biz de bu vesileyle burada bulunuyoruz” dedi.


TÜRKİYE, İSLAM ALEMİNİ KUCAKLADI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'ndu düzenlenen ‘dini istismar eden terör örgütleriyle mücadele' konulu panelden sonra Sudan Alimleri Heyeti Başkan Yardımcısı Abdulhay Yusuf'u ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. İki ülke arasında eğitim, dini, kültürel ve diğer birçok alanda iş birliği yapılmasının önemine değinen Erbaş, "Kuran ve sünnete dayalı bilginin daha çok insana ulaştırılması önemli" dedi.

ERDOĞAN, İSLAM ALEMİNİN UMUDU

Diyanet İşleri Başkanlığının din eğitimi alanındaki tecrübesinden ve birikiminden faydalanmak istediklerini ifade eden Sudan Alimleri Heyeti Başkan Yardımcısı Abdulhay Yusuf, "Türkiye, İslam alemini kucaklamış durumdadır. Biz de bu vesileyle burada bulunuyoruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hep dua ederiz. Çünkü onu İslam alemine umut olarak görüyoruz." açıklamasında bulundu.

DİNİ İSTİSMAR EDENLERLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen "dini istismar eden terör örgütleriyle mücadele" konulu panelin açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Ali Erbaş, "15 Temmuz'da yaşamış olduğumuz işgal girişimi bizim daha uyanık, daha dikkatli olmamız gerektiğini, boşa geçirecek zamanımızın olmaması gerçeğini bize yeniden hatırlattı. O açıdan hiçbir köy, mezra bırakmadan ülkemizi karış karış dolaşmaya, ulaşamadığımız hiçbir kesim bırakmadan insanımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

500 BİN KİTAPÇIK VATANDAŞLARA DAĞITILDI

Diyanet İşleri Başkanlığınca FETÖ ve DEAŞ'ın dini istismar ettiklerine ilişkin tespitlerin yer aldığı kitapçıktan 500 bin basılarak vatandaşlara ulaştırıldığını anlatan Erbaş, "Sadece FETÖ ve DEAŞ değil bizim problemimiz. Belki o yolda olan, belki en az bunlar kadar zararlı olan hurafelerle, hikayelerle, rüyalarla menfaat temin edip, adeta bunu geçim haline getiren yapılarla, şahıslarla büyük bir mücadelemiz var ve devam edecek." ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

  993723

-