14 AĞUSTOS 2020 CUMA

TÜRKİYE’NİN GÜCÜ DÜNYAYI SARIYOR

Küresel şer odaklarının beslemesi hain FETÖ’cülerin kalkıştığı 15 Temmuz 2016 işgal girişimini bertaraf eden Türkiye, şimdi de ekonomi ve Türk lirasına yapılan saldırıya karşı dimdik duruyor. Emperyalistlerle savaşırken, mazlumları da yalnız bırakmayan Türkiye, güzel ve huzurlu bir dünya için mücahede ediyor. Bu direnişi gören Maduro, ticaretten kültüre, savunma sanayinden tarıma Türkiye’yle dostluk ve işbirliğine varım dedi.


TÜRKİYE’NİN GÜCÜ DÜNYAYI SARIYOR

TÜRKİYE İLE İNSANLIĞIN REFAHI İÇİN ÇABALIYORUZ

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 15 Temmuz işgal girişimindeki gerçeği görüp ilk tepki gösteren ve Türkiye'nin yanında olan bir yiğit. Bu çıkışından sonra küresel şer odaklarının başını çeken ABD'nin başkanı sarı şeytan Trump'ın tehditlerine boyun eğmeyen Maduro, insanların refah içinde yaşadığı, huzurlu ve mutlu bir dünyanın tesisi için Türkiye ile birlikte hareket edeceğini belirtti.

SARI ŞEYTAN TRUMP'IN TEHDİDİNE BOYUN EĞMEDİ

Maduro, her türlü ticari ve kültürel dostluk ve işbirliği içinde olduğu Türkiye'ye yakınlığından dolayı son olarak BM 73. Genel Kurulu görüşmeleri arasında sarı şeytan Trump'ın 'Asker karar verirse, ordu tarafından çok hızlı şekilde devrilebilecek bir rejim” tehdidine maruz kaldı. Hiç bir şekilde şantaj ve tehditlere boyun eğmeyen Maduro'nun yanında yer alan devletimiz ve milletimiz, leş kargalarının bertaraf edilmesi için elinden geleni yaptıklarını ifade etti.

MADURO'NUN VE VENEZUELA HALKININ YANINDAYIZ

Türkiye-Venezuela Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ailesi ve yakınlarına karşı yapılan dış müdahaleleri kabul edemeyeceklerini belirterek, "Maduro'nun ve Venezuela halkının yanında olduğumuzu açık yüreklilikle belirtiyoruz" dedi.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ TARİHİ BİR DÖNEM YAŞIYOR

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun son iki yılda Türkiye'yi 4 kez ziyaret ettiğine değinen Türkiye'nin Caracas Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, “Türkiye ile Venezuela arasında şu anda tarihi bir dönem yaşıyoruz. Bunda, 15 Temmuz darbe girişimi gerçekten bir milat. Çünkü Venezuela, o gece neler olduğunu anlayarak ilk tepki gösteren ve bizim yanımızda yer aldığını açıkça duyuran az sayıdaki ülkelerden biridir” diye konuştu.

TİCARET HACMİMİZ 2 MİLYAR DOLAR SEVİYESİNİ GEÇECEK

İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik konulardaki hareketliliğin tüm dünyanın dikkatini çektiğini aktaran Mütevellioğlu, şunları söyledi: "Geçen yıl 155 milyon dolar civarındaki ticaret hacmi karşısında sadece bu yılın 7 aylık bölümünde 970 milyon dolar rakamına ulaşıldı ve önümüzdeki yıllarda 2 milyar dolar seviyesi geçilecek. Venezuela'da gittikçe daha çok Türk ürününe marketlerde rastlamak mümkün. Bu da bizi mutlu ediyor."

Yorum Yaz

  221356

-