19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ

UCM: KAHROLASI PİSLİK ELLER YUKARI!

İşte yolun sonuna geldin. Suçunu itiraf etsen de etmesen de herkes her şeyi biliyor. Sessiz kalma hakkına sahip değilsin. Söylediğin hiçbir şey aleyhine delil olarak kullanılmayacak, zira elimizde kahrolası bir pislik olduğun konusunda seni cehenneme gönderecek kadar kayıtlı delil var. Ücretsiz avukat tahsis edilmeyecek. Zira avukat tutacak kadar paraya sahip olduğunu biliyoruz. Şunu bil ki, dünyanın bütün avukatları seni savunsa da galerindeki şeytanı kıskandıran suçları örtemezler. Şimdilik ilk olarak Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanacaksın. Sonra zebaniler gereğini yapacak.


UCM: KAHROLASI PİSLİK ELLER YUKARI!

Yeni Söz Haber Merkezi

ABD VE CIA SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ

Türkiye'deki bütün darbelerde parmağı olan, 15 Temmuz hainliğini FETÖ eliyle bizzat yöneten ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) diğer ülkelerde de savaş suçu işlediği ortaya çıktı. Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda tarafından yürütülen iddianamede ABD ve CIA'nın; Afganistan, Polonya, Romanya ve Litvanya'da savaş suçu işlediği belirtildi.

CIA AJANLARINDAN HAYSİYETSİZ MUAMELE VE İŞKENCE

UCM Başsavcısı Bensouda raporunda Amerikan askerleri ile CIA ajanlarının Afganistan, Polonya, Romanya ve Litvanya'da illegal işlere bulaştığını kaydetti. İddianameye göre Amerikan ajanları gayri hukuki şekilde gözaltına aldıkları insanlara keyfi işkenceler yaparak savaş suçu işledi. Amerikalı asker ve ajanlar Afganistan'da sadece 1 Mayıs 2003 ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasında en az 61 kişiyi gözaltına alarak, insanlık dışı muamelede bulundu ve bu insanların haysiyetlerini çiğnedi.

BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ

Amerikan ajanlarının Aralık 2002 ile Mart 2008 tarihleri arasında Polonya, Romanya ve Litvanya'da yediği haltların da yer aldığı iddianamede, gözaltına alınan 27 kişiye işkence yapıldığı, insanlık dışı muamelede bulunulduğu, izzetlerinin çiğnendiği ve tecavüz edildiği bildirildi. Açıklanan iddianame genellikle 2003 - 2004 tarihleri arasında yapılan gayri hukuki eylemleri içerirken, işlenen suçların gerçekte çok daha fazla olduğu değerlendiriliyor.

MAĞDURLARIN TEMEL İNSAN ONURLARI KÜÇÜK DÜŞÜRÜLDÜ

Amerikan güvenlik personelinin ABD menfaatleri adına keyfi olarak “şüpheli” diye yaftaladığı kişilerden bilgi almak için gayri insani sorgulama yöntemlerine başvurduğu belirtiliyor. Ajanların sözde şüphelilere canlarının istediği gibi sadistçe fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı ve bu kişilerin haysiyet ve izzetlerinin ayaklar altına alındığı dile getiriliyor. Hadisenin büyüklüğünü gören UCM savcılarının ABD'li birimlerin Afganistan'da işlediği insanlık suçlarına ilişkin daha geniş çaplı bir soruşturma açılması konusunu değerlendirdiği; ABD'nin ise soruşturmayı örtbas etmek için bütün gücünü kullanacağı ifade ediliyor.

Yorum Yaz

  314029

-