5 AĞUSTOS 2020 ÇARŞAMBA

VAN GÖLÜ'NDEKİ GÖÇMEN FACİASINDA 9'UNCU CESET BULUNDU

Van Gölü'nde 8 gün önce batan teknedeki göçmenleri arama çalışmalarında bugün 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı, Ölü sayısı 9'a yükseldi.


VAN GÖLÜ'NDEKİ GÖÇMEN FACİASINDA 9'UNCU CESET BULUNDU

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nden Van Gölü'ne açılan ve bir daha haber alınamayan teknenin bulunması için ekipler sabah saatlerinde yeniden çalışmalara başladı.

Bitlis açıklarında bulundu

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada arama-tarama faaliyetlerinde Bitlis-Reşadiye açıklarında 2 yabancı uyruklu ceset daha bulunduğu şimdiye kadar bulunan ceset sayısının 9'a yükseldiği belirtildi.

Çarpanak Yarımadası'ndaki bölgede 45 kişilik Jandarma İç Güvenlik Timi, Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri çalışma yürütüyor.

Bölgedeki 2 kilometrekarelik alanda yoğunlaştırılan çalışmalarda İl Jandarma Komutanlığına bağlı Bot Komutanlığı ekipleri, sonar ve 2 ROW cihazıyla suyun altını tarıyor.

Arama çalışmalarına Liman Başkanlığına bağlı tekneler de destek veriyor.

Olay

27 Haziran'da Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş'tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştu.

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına ait gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ve çevresinde arama çalışması başlatılmıştı. 

Yorum Yaz

  826297

-