10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

YALANCI ÇOBAN ABD’YE KİMSE GÜVENMİYOR

Küresel şer odaklarının başını çeken ABD'ye sert konuşan Başkan Erdoğan, “Türkiye ekonomisi saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür. ABD güvenilirliğini iyice yitirmiştir. Hiçbir ülkenin Amerika ile ilişkilerine güvenle bakması artık mümkün değildir” ifadesini kullandı.


YALANCI ÇOBAN ABD’YE KİMSE GÜVENMİYOR

TÜM ENGELLERİ AŞARAK BUGÜNLERE GELDİK

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 27. Dönem 2. yasama yılının açılışında konuşan Başkan Erdoğan, “Milletimiz 2007 yılından beri adım adım ilerleyen değişikliğin her aşamasında, sağ duyu ile ve ferasetle hareket etmiştir. Bu kritik dönemde ülkemizi raydan çıkartmak, kaosa sürüklemek, içeriden ve dışarıdan başarısızlığa uğratmak isteyenlere fırsat vermedik. Tuzaklar bu defa işe yaramadı. Milletimizin birlik ve beraberliğine sahip çıkmasıyla, devletimizin dayanışmasıyla tüm engelleri aşarak bugünlere geldik” diye konuştu.

EKONOMİK SALDIRILAR GÜÇLÜ TÜRKİYE'Yİ YIKAMAZ

Başkan Erdoğan, terör örgütleriyle karanlık ilişkileri sebebiyle yargılanan bir rahibi bahane ederek, ülkemize yaptırımlar uygulamaya kalkan bu çarpık anlayışla diplomasinin ve hukukun sınırları içinde mücadele etmekte kararlı olduklarını belirtti. Erdoğan, “Amerika yönetimi aramızdaki sorunları diyalog yerine tehdit ve şantaj diliyle çözmeye çalışmak suretiyle bu yanlışa girmiştir.  ABD güvenilirliğini iyice yitirmiştir. Bizim yaşadıklarımızdan sonra dünyadaki hiçbir ülkenin Amerika ile ilişkilerine güvenle bakması artık mümkün değildir. Türkiye ekonomisi saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür” dedi.

VESAYETİ ORTADAN KALDIRDIK

“Yürütmenin tek muhatabı Cumhurbaşkanıdır” diyen Erdoğan, “Milli iradenin önünde engel oluşturan sistem içindeki tüm vesayet mekanizmaları artık ortadan kalkmıştır. Milletimiz gerektiğinde kimden hesap soracağını bilmektedir. Elbette her geçiş dönemi gibi bu süreçte de bir takım sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Her sıkıntıya anında müdahale ediyor ve hemen hal yoluna koyuyoruz” şeklinde konuştu.

EKONOMİYİ DENGEYE KAVUŞTURDUK

ERDOĞAN, “Ekonomide asla hak etmediğimiz dalgalanma bu tür sıkıntıların daha çok göze batmasına yol açıyor. Aldığımız tedbirler, geliştirdiğimiz programlarla ekonomimizi yeniden dengeye kavuşturmaya başladık. Gerek milletimizden, gerek kurumlarımızdan aldığımız geri bildirimlere göre hem yaptığımız çalışmaları gözden geçiriyor hem de kendimize yeni hedefler belirliyoruz” ifadesini kullandı.

KARDEŞLERİMİZ İÇİN TÜRKİYE'NİN GÜCÜ ÖNEMLİ

Kıbrıs'ta ve Ege'de Türkiye'ye rağmen hiçbir adım atılamayacağını söyleyen Erdoğan, “Özbekistan yeni ve çok önemli bir adımın eşiğindedir. Orta Asya'daki kardeşlerimiz ne kadar güçlü ve müreffeh olursa Türkiye ondan bu derece mutlu olur. Aynı şekilde Türkiye'nin gücü ve zenginliği de Orta Asya'daki kardeşlerimiz için önemli bir güvencedir” dedi. Erdoğan, “Kudüs meselesi bizim de ümmetin de kırmızı çizgimizdir. Filistinli kardeşlerimizin temel hak ve özgürlüklerine saldırı anlamı taşıyan hiçbir emri vakiye müsamaha gösteremeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

  674936

-