VF kat sağ

15 Haziran 2024

​Bayram gelmiş neyime?!

 

 

Bir halk türkümüzde “Bayram gelmiş neyime, anam anam garibem… Kan damlar yüreğime, anam anam garibem” deniliyor. Bu türküyü yakanın acaba ne derdi vardı? Yarın bir kurban bayramına daha kavuşacağız. Kavuşacağız ama yüreğimiz yangın yeri, yüreğimize türküde denildiği gibi kan damlıyor…

Bu Kurban bayramını buruk, sancılı şekilde idrak edeceğiz. 7 Ekim’den bu yana katil, barbar, vandal, soykırımcı İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamlarda şehit olan Müslüman kardeşlerimizin sayısı 37 bine, yaralı sayısı ise 75 bine ulaştı. Gazze, insanlığın gömüldüğü mezar yeri oldu. İnsanlık vicdanı, Gazze’deki imtihanda sınıfta kaldı. Sadece Gazze’de mi? Dünyanın en sancılı bölgelerinde Müslümanlar işkenceler altında inim inim inliyor. Myanmar’da, Pakistan’da, Afganistan’da, Çin’in Uygur bölgesinde, Irak’ta, Suriye’de… Ortadoğu 30-40 yıldır kan gölüne dönüştürülmüş durumda.

Milyonlarca insan öldü, öldürüldü, milyonlarca insan ülkesinden başka ülkelere göçmek zorunda kaldı, canlarını kurtarabilmek için kaçtılar, işkencelerden geçirildiler… Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında İsrail’e güvenlik şemsiyesi oluşturmak için Irak’ı işgal eden Siyonist kuklası ABD’nin conileri, Ebu Gureyb Hapishanelerinde Müslüman bacılarımıza tecavüz ettiler, camilerimizde pis postallarıyla gezindiler. Sancılı coğrafyalarda Müslüman kardeşlerimizin malları mülkleri yağmalandı, organları çalındı.

Ege denizi Suriye’den, Irak’tan, Afganistan’dan, yani Müslüman ülkelerden Avrupa’ya geçebilmek için şişme botlara, uyduruk sandallara binen mültecilere mezarlık oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Kürsüsü’nde tüm dünyaya ibret olsun diye gösterdiği Aylan Bebek’in fotoğrafı ve yaşanılan trajedi hala hafızalarımızda. Ortadoğu’daki bu karışıklıkların, kaosun, ortaya çıkan savaşların, dramların ve trajedilerin, terörün, sokak ayaklanmalarını analiz ettiğimizde karşımıza hep Siyonist İsrail’in Arz-ı Mev’ud hayallerinin bulunduğu ülkeler çıkıyor. Ülkemizin güneyinde geçtiğimiz günlerde defacto şekilde seçim yapacaklarını açıklayan PKK’nın uzantısı PYD ve YPG’yi destekleyen Siyonist kuklası ABD ve Siyonist İsrail değil mi? Bereket ki, bu seçimlere Cumhurbaşkanımız çok sert tepki gösterdi, “Kesinlikle kabul etmeyiz, gereğini yaparız” dedi. Bu vahşi terör örgütü de geri adım atmak zorunda kaldı. İki hafta önceki “Terör neden bitmez veya bitirilmez” başlıklı köşe yazımda, dünyada terörün neden bitmediğini, bitirilmediğini detaylı şekilde ele almıştım.

 Dünya üzerindeki terörün bitmemesinin temel sebebi, Siyonist kuklası ABD, Siyonist İsrail, onların işbirlikçileri olan devletlerin “Harp Teknolojileri”, yani silah üretip, bu kaosu besleme, semirtme, büyütme hedefinden başka bir şey değildir. Eski dönemlerde ülkeleri işgal etmenin yöntemi şuydu: Böl, parçala, yut… Şimdi ise kaos, terör çıkar, terör örgütü oluştur, onları silahlarla besle…

Hatta terör örgütlerini eğit, donat… Siyonist kuklası ABD, yanı başımızda kurmaya çalıştığı PKK’nın Suriye kolu olan PYD-YPG’yi uydu devlet yapmaya çalışmasının altındaki nedenleri iyi okuyalım. Bu uydu devletin ulaştıralacağı nokta, Siyonist İsrail’in Arz-ı Mev’ud hayalinden başka bir şey değildir.

Geçtiğimiz günlerde Nazi artığı, barbar, katil, Gazze Kasabı Netenyahu’nun ABD’deki oğlu bir Ortadoğu haritası paylaştı. Harita’da Siyonist İsrail’in Suriye’yi, Irak’ı ve ülkemizin Güneydoğu’sunun tamamını işgal ettiği görülüyordu… Yine Arz-ı Mev’ud hayali…

Son 30 yıldır İslam ülkelerinde ne bayramlar bayram gibi kutlanıyor, ne de kardeşane bir iklim yaşanıyor… Bayram demek toplum olarak şenlik yapmak, dertleşmek, ziyaret etmek, hem hal olmak demektir. İslam alemi kan ağlarken bizim şenlik yapıyor olmamız kardeşlik iklimine yakışır bir şey değildir. Sıkıntıdaki Müslümanların derdine ortak olmamanın hesabını top yekün Müslümanlar olarak vereceğiz. Bundan kurtuluş yoktur.

Dileğimiz top yekün şenlik yapmak olmakla birlikte fiilen de bu yolda var gücümüzle gayret etmek zorundayız. Yoksa hesabımız çok çetin olacaktır. Gazze, Myanmar, Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Pakistan, Afganistan’daki Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları acıları, sancıları, trajedileri yüreğimizde hissetmemiz gerekiyor. Gazze, Mescid-i Aksa ve Kudüs gibi mübarek yerlerin lanetlik bir kavmin egemenliğinde olması, Gazze’de Müslüman kardeşlerimiz kan ağlarken bizim sevinç içinde bayram idrak etmemiz bizim için hem ayıptır hem vebaldir. Bu vebalin hesabı çok şiddetli olacaktır. Bayramları top yekün şenlik şeklinde yapacak duruma gelmemiz dileğiyle cümleye selam, saygı, hürmet ve dualarımla… Vesselam!