10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

YENİDEN REFAH'TAN 'ASGARİ ÜCRET' AÇIKLAMASI

Yeniden Refah Partisi, günümüz şartları göz önünde bulundurularak yeni asgari ücretin en az 3 bin lira olması gerektiğini kaydetti.


YENİDEN REFAH'TAN 'ASGARİ ÜCRET' AÇIKLAMASI

Partiden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de çalışanların yüzde 40'ının asgari ücretli olduğuna işaret edilerek, asgari ücretin TÜİK rakamlarına ve enflasyon oranlarına bakarak değil pazar fiyatlarına göre belirlenmesi görüşü savunuldu.

'Günümüz şartlarında en az 3 bin TL olmalı'

Açıklamada, "Ülkenin ekonomik olarak  büyümesinden, devletin itibarından bahsedilecekse, bu ancak dar gelirlilerin ve asgari ücretlilerin insanca bir yaşam sürdürebileceği koşullara sahip olmasıyla mümkün olabilir" değerlendirmesinde bulunuldu.

'Milli Görüş  asgari ücretliye  yüzde 100  zam yapmıştı

Konuya ilişkin Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminden de örnek verilen açıklamada;  "1996'da 54. Erbakan Hükümeti kendinden önceki Hükümet yüzünden devletin kasasında 5 lira kalmadığı halde,  asgari ücrete %100 zam yaparak milyonlarca insanımızın bu güne kadar ayakta kalmasını sağlamıştır . O  günden bugüne, hiçbir  hükümet  asgari ücretlinin, emekçinin yüzünü Milli Görüş  gibi güldürememiştir. Bugün de biz  Yeniden  Refah  Partisi olarak tüm ezilen emekçiler adına asgari ücreti %50 zam ile, en az 3000 lira olarak tespit etmenizi bekliyoruz ."  denildi.

Yorum Yaz

  259022

-