YILANIN DİLİ KOPARILIP, ÇENESİ KIRILMALI, BAŞI EZİLMELİ

Bilderberg toplantısı bitti, her şey birbirine girdi. Tüm dünya Kore’de savaş beklerken, şeytanîler önce İngiltere’ye saldırdı. Ardından da İslam topraklarında göründü. İsrail ve MOSSAD ajanı Dahlan’ın güdümündeki BAE, kök ve geleneği olmayan sözde devlet Suudi ve son firavun Sisi’nin başında olduğu Mısır’ı da yanına alarak Katar üzerinden Türkiye ve İran’ı hedef aldı. Dün ise terör örgütü TAK ile CHP ittifak yaparak Türkiye’yi hedefe koydu.


YILANIN DİLİ KOPARILIP, ÇENESİ KIRILMALI, BAŞI EZİLMELİ

Yeni Söz | Haber Merkezi

Bilderberg toplantısı bitti, her şey birbirine girdi. Tüm dünya Kore'de savaş beklerken, şeytanîler önce İngiltere'ye saldırdı. Ardından da İslam topraklarında göründü. İsrail ve MOSSAD ajanı Dahlan'ın güdümündeki BAE, kök ve geleneği olmayan sözde devlet Suudi ve son firavun Sisi'nin başında olduğu Mısır'ı da yanına alarak Katar üzerinden Türkiye ve İran'ı hedef aldı. Dün ise terör örgütü TAK ile CHP ittifak yaparak Türkiye'yi hedefe koydu. DAEŞ görünümüyle İran Meclisi ve Humeyni'nin türbesine saldıran batı, İran'ın 11 Eylül'ünü başlattı. Myanmar'da uçak kayboldu. Suudili ünlü silah tüccarı Adnan Kaşıkçı Londra'da öldü. İngiltere ‘insanlıktan çıkacağını' ilan ederken; 1948-49 yılları arasında Sovyetlerin Berlin ablukasına maruz kalan Almanya, İncirlik'ten yani İslam topraklarından çekilme kararını onayladı. Almanya-Danimarka feribot seferleri terör ihbarı nedeniyle durduruldu. Türkiye, Katar ile askeri anlaşmaları öncelikle onaylama kararı aldı. Türkiye ile Katar arasında hava köprüsü kurulması gündeme geldi. Türkiyesiz yapamayacağını anlayan İran'ın Dışişleri Bakanı Ankara'ya geldi. Rusya ve Türkiye S400 füze sistemleri konusunda nihai noktaya geldiklerini duyurdu.

SELMAN'IN AÇIKLAMASINDAN SONRA İRAN'A SALDIRI

Trumpzilla'nin Suudi'yi ziyareti sırasında "İran rejimi, Humeyni devriminden bu yana küresel terörizm bayrağını taşıyor" diyen Kral Selman, "Suskunluğumuzu zayıflık, hikmetimizi ise geri adım olarak algıladı” demişti. Bu zıtlaşmanın farkında olan Batı Terör Örgütü (BTÖ), son tetikçisi sahte Müslüman kimliği verdiği beyinsizleri güruhu DAEŞ'i İran'a saldırtarak hem mezhep çatışması çıkartacak, hem de bölgeyi savaşa sürükleyecek bir hamle yapmış oldu.

BATI TERÖR ÖRGÜTÜ İRAN'IN KALBİNE SALDIRDI

Dün, İran Meclisi'ne silahlı, devrim lideri Ayetullah Humeyni'nin türbesine ise bombalı saldırı düzenlendi. Sabah saatlerinde İran Meclisi'ni basan silahlı 4 kişi ölü ele geçirildi. Uzun süre devam eden çatışmalarda çok sayıda kişi öldü. Batı Terör Örgütü (BTÖ)'nün elemanı canlı bomba, İran'ın kalbi konumundaki Humeyni'nin türbesi önünde kendini patlattı. BTÖ'nün yeni tetikçisi DAEŞ, İran saldırılarını üstlendi. İran'ın 11 Eylül'ü olarak nitelenen iki saldırıda toplam 12 kişi öldü, 39 kişi yaralandı. Sonunda Türkiyesiz yapamayacağını anlayan mermer kafalı İran'ın Dışişleri Bakanı Cevad Zarif,  görüşmelerde bulunmak üzere dün apar topar Ankara'ya geldi.

SUUD'DAN KATAR'A İSTİLA TEHDİDİ

Katar'ın Filistin'in işgaline karşı direnen HAMAS ile son firavun Sisi'nin zulmünde inim inim inleyen Mısır'daki Müslüman Kardeşler'e desteğini kesmesini isteyen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Lawrence tipli Adil el-Cubeyr, Paris'te yaptığı açıklamada, “Katar, Ortadoğu'nun istikrarına katkıda bulunabilmek için bu politikalara son vermeli. Aldığımız kararlar oldukça sert ve maliyeti oldukça fazla olacak. Katar'ın bu maliyetleri karşılamak isteyeceğine inanmıyoruz. Doha'ya askeri yaptırım umarım olmaz” dedi.

YILANIN DİLİ BAE VE KUYRUĞUNDAN TEHDİT

Katar'a karşı daha çok cezai tedbirin uygulanabileceğini söyleyen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Muhammed Gargaş, “Katar politikasında ciddi değişikliklere gitmeli” dedi. Şeytanî baron Rockefeller'e ait AP'ye verdiği mülakatta Katar'a internet üzerinden destek verenleri hapisle tehdit eden Sultan Suud el Kasımi ise, “Katarlılar Katar'da lider değişikliği olup olmayacağını sorguluyor. Bu çok ciddi bir konu. Doha şuan tamamen izole oldu” diye konuştu. BAE son olarak da Katar pasaportu taşıyanların BAE'ye giriş yapamayacaklarını duyurdu.

ÜRDÜN SAF DEĞİŞTİRDİ

Önceki günlerde Suudi Arabistan ve BAE'nin teklifini reddeden Ürdün saf değiştirerek, Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdü ve Katarlı Al Jazeera televizyonunun yerel ofisini kapattı. Ürdün Kralı mason Abdullah'ın kararı sürpriz olarak görülmedi. Dün, Moritanya da Katar ile ilişkilerini kesen ülkeler kervanına katılırken, Fas Kraliyet Havayolları ise Katar'a destek mahiyetli bir kararla Katar ile diplomatik ilişkilerini kesen ülkelere Doha aktarmalı seferlerini durdurduğunu ilan etti.

ERDOĞAN: KATAR KRİZİNİN ARKASINDA OYUN VAR

Bazı Arap ülkelerinin Katar ile tüm ilişkilerini kesmesi sonrası Türkiye, Katar ile yaptığı askeri anlaşmaların TBMM'de ivedilikle görüşülmesi kararı aldı. Katar'a karşı yaptırımları kesinlikle doğru bulmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Katar'ın soğukkanlı tutumunu takdirle karşılıyoruz. Körfez'de yaşanan bu krizin bir an önce çözüme kavuşturulması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Katar'la ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Katar krizinin arkasında oyun oynanıyor fakat bunu şu anda çözebilmiş değiliz” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ TAK İLE CHP BİRLEŞTİ

Dün sürpriz iki gelişme daha yaşandı. Dünyada yaşanan terör saldırıları, abluka ve krizlere paralel olarak batı, terör örgütü TAK ile CHP'yi Türkiye'ye karşı sahneye sürdü. PKK ile irtibatlı bir kişi olarak tanınan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Alman Der Spiegel'e konuştu ve batılı ülkeleri Türkiye'ye yaptırım yapmaya çağırdı. Türkiye'ye karşı ekonomik yaptırım uygulanması ve yatırımların kesilmesi çağrısında bulunan Tanrıkulu; bu çağrısının karşılık bulması durumunda Erdoğan'ın zor günler geçirebileceğini belirtti. CHP'nin ses çıkarmadığı bu alçak çağrıdan kısa bir süre sonra ise PKK'nın yavru terör örgütlerinden TAK, “Türkiye'ye tarihin seyrini değiştirecek eylemler yapacağız” başlıklı açıklamasıyla adice tehditler savurdu. TAK yayınladığı bildiride, Türkiye'deki tüm şehir ve metropollerin savaş alanı olacağı, Türk halkına karşı acımasız olacakları, Türkiye'yi yatırım ve turizm için güvenli bulanları uyardıkları şeklinde CHP ile paralel sayılabilecek alçakça mesajlar verdi.

ALMANYA: ‘TRUMPLAŞMA' ÇOK TEHLİKELİ

Alman askerlerinin İncirlik Hava Üssü'nden ayrılma kararı dün Alman Federal Meclisi tarafından onaylandı. Buna mukabil, Almanya Katar'a destek açıklaması yaptı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Trumplaşma çok tehlikeli” dedi. Zaten krizlerle çalkalanan bölgede ikili ilişkilerdeki Trumplaşma'nın daha da tehlikeli olduğunu vurgulayan Gabriel, “Gerginliğin tırmanmasına ve bunun bölgenin tamamında yol açacağı sonuçlara dair büyük endişe duyuyoruz. Trump'ın Ortadoğu'daki politikası tamamıyla yanlış” şeklinde konuştu.

İNGİLTERE'DEN ‘İNSANLIKTAN' ÇIKMA KARARI

“Hukuk, demokrasi, özgürlük” gibi bahanelerle Türkiye'nin terörle mücadelesini engellemeye çalışan batılı ülkeleri, üst üste bir iki saldırıya uğrayınca şaşkına dönüyorlar. Son günlerde teröristlerin hedefi olan İngiltere'nin Başbakanı Theresa May, insan hakları yasalarının terörle mücadeleyi önlemesi halinde bunları değiştireceklerini söyledi. May, “Tehdidin değiştiğini, karmaşıklaştığını gördüğümüze göre, polisin ve istihbarat servislerinin ihtiyaç duydukları yetkilere sahip olduğundan emin olmamız lazım” ifadesini kullandı. Bu sıra Suudi Arabistanlı meşhur silah tüccarı Adnan Kaşıkçı'nın Londra'da öldüğü duyuruldu.

ABD HEM NALINA HEM MIHINA…

Her konuda olduğu gibi Katar konusunda da ikircikli bir tavır takınan, bir yandan Arap ülkelerini Katar'a karşı kışkırtan, öte yandan da Katar'la çıkar ilişkilerini gözeten ABD Dışişleri Bakanlığı, terörün finansmanını engelleme noktasında Katar'ın önemli bir mesafe kat ettiğini, ancak yapılacak daha çok işin olduğunu iddia etti. ABD ve Katar arasındaki güçlü bir ilişki olduğunu söyleyen Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, “Katar'la ve bölgedeki diğer ülkelerle birlikte teröre karşı iş birliği içerisinde olmaya devam ediyoruz” diye konuştu. “Suudi Arabistan'ın da daha fazla çaba göstermesi gerekiyor mu” sorusuna cevap vermeyen ABD'li sözcü, Katar'a karşı pozisyon alan ülkelerin ABD'yi önceden bilgilendirdiğini kaydetti.

FİRAVUN, FİLİSTİNLİLERE NESEF ALDIRMIRMAMAKTA KARARLI

Öte yandan Filistin'den gelen haberlere göre, son firavun diktatör katil Sisi'nin yönetimindeki Mısır, 3 aydan fazladır hiç açmadığı Refah Sınır Kapısı'nı kapalı tutmaya devam edeceğini duyurdu. Mısır'dan yapılan açıklamada; HAMAS Gazze Şeridi'ni Siyonistlerle işbirliği yapan Mahmud Abbas'a, yani işgalci güçlere teslim edinceye kadar açılmayacağı bildirildi.

HAMAD AL SAN ile ilgili görsel sonucu

KATAR'DAN TRUMP'A CEVAP

ABD Başkanı Trump'ın Katar'ı terörizme destek vermekle suçlamasına cevap veren Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman El Sani, “Biz Trump'la doğrudan görüştük. Trump, ‘Katar ve Suudi Arabistan çevresinde bazı ülkelerin terörizme destek verdiği hakkında suçlamalar bulduk' dedi. Biz de ona bir suçlama varsa masaya oturabiliriz ve bunu çözebiliriz dedik. İstihbarat örgütleri ve hükümetler Katar ile ABD arasındaki iş birliğini iyi biliyor. Katar hükümetinin radikalleri desteklediğine yönelik tek bir kanıt yok” diye konuştu.

İRAN: OLANLAR KILIÇ DANSININ SONUCU

İran Dışişleri Bakanlığı, Katar ve komşu ülkesinin arasındaki mevcut problem dâhil, bölgedeki ülkeler arasındaki farklılıklar için çözümün ancak siyasi ve barışçıl yöntemler ile taraflar arasında diyalogla mümkün olduğu açıklaması geldi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin yardımcılarından Hamid Ebu Talebi ise, Körfez ülkelerindeki diplomatik krizin suçlusunun ABD Başkanı Donald Trump olduğunu belirterek, “Olanlar kılıç dansının bir sonucu” dedi. İran dün bir Rus gazeteciyi gözaltına aldı.

 

 

HAMAS'TAN SUUD'A KINAMA

Suudi Arabistan'ın HAMAS'a desteğe son verilmesine yönelik açıklamalarına Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'tan tepki geldi. HAMAS'tan yapılan açıklamada, “Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr'in Hamas'a karşı kışkırtıcı açıklamalarını büyük bir üzüntüyle karşıladığımızı belirterek kınıyoruz. Cubeyr'in sözleri merkezi davası Filistin olan Arap ve İslam dünyası halklarında şoka neden oldu. Arap ve İslam dünyası, HAMAS 'ı baş düşmanı olan Siyonist işgale karşı meşru direniş hareketi olarak görüyor. Cubeyr'in açıklamalarının Siyonist düşman tarafından halkımıza, topraklarımıza, mukaddesatımıza, Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya yönelik daha fazla ihlal ve suç işlenmesi için bir fırsat olarak değerlendirileceği kimseden gizlenemez bir gerçektir” denildi.

 

  1. Hem nalına hem mıhına demişsiniz aslında ikisine vurmuyor. 'Tavşana kaç tazıya tut' diyor. Bu arada tavşana da kucak açıyor. Katar'a karşı pozisyon alan ülkeler mi seni bilgilendirdi yoksa sen mi o ülkeleri bilgilendirdin ? Şüphe götürür bir gerçek.....

  2. Sen dostmusun ? düşmanmısın ? Tanrıkulu musun? Gavurkulu musun ? Türkiye ile Türk halkı ile derdin ne senin ? Söylrdiklerinin ne anlama geldiğini bilerek mi söylüyorsun ? bilmeyerek mi söylüyorsun?.

  3. Aslında koca ülkelerin birleşip küçücük Katar ülkesi üzerinde leş kargası gibi üşüşmesin İslam dünyası Ve Körfez ülkeleri üzerinde dengeli ve mutedil tavır politikasının İslam dünyası üzerinde ne denli birleştirici gücü olduğunu gösteren Katar'dan, politikasından rahatsız olanların oyunu bu.......

  4. Teröreestekse desteğin alasını veren ABD nin yapmaya çalıştığı şey kendi yapamadığını Suudi'lerin eliyle yaptırarak bu kez terörizmle hiç ilgisi olmayan müslümanlar üzerinde baskı ile kontrolde tutmak Ve içlerinde zulme rıza göstermeyecekleri de teröre davet edip avlamak...İslam dünyasında infiale yol açmak...peygamberimiz sav bu günlerden haber veriyor: 'dikkat edin ümmetim fırka fırka ayrılıp herkes kendi yanındaki ile sevinirse zilletle düşer diyor....birliğe ,dirliğe beraberliğe Allah Ve Resul'ünün adı altında toplanmaya işaret etmiyor mu?.

  5. Büyük şeytanın hizmetkarı daeş İran da Meclis'e saldırdı ise ( ilginç bizim de özellikle Meclis'imize saldırmışlardı) ve Humeyni'nin mezarını patlattı ise bu bölgedeki savaş hazırlıklarını tamamladığının işaretidir. Artık fitili ateşlemek için uğraşıyor. Allah hiç ummadığın yerden bu ateşi kendi içinde bulsun inşaallah...Ya...Manigu ismiyle İslam ümmetini hüsrana Ve zarara düşürecek şeylerden yaa..Mi'min ismiyle emin kılsın Rabbimiz olan Allah cc. fitnecilerin fitneleri içine kendilerini düşürsün......amin....

  6. Daha geçen yıl , a b d nin teröre destek vermekle suçladığı Suudi'lerin 700 milyar dolarını çekmesine mani olmak için hesapları dondurduğunu açıklamamış mıydı? Ve hatta nasıl bir orman kanunu ile hareket ettiğinin kanıtı olarak terörden gördüğü zarara karşılık bu hesaba el koyabileceğini duyurmamış mıydı ? Ne oldu size Suudi'ler ? ABD bizi bıraktı Katar'a sardı diye çok mu seviniyorsunuz? Yazıklar olsun size...Katar gibi küçük bir ülke varlığını devam ettirmek için seninle de , İran'la da iyi geçinmeyi bilme basireti göstermişken sende o basiretten zerre yok......

Yorum Yaz

  554921

-