15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

YSK, DÜNYAYA ÖRNEK BİR KURUM

“Yabancı gözlemciler Avrupa dışına çıkınca görev tanımlarının dışına çıkıyorlar” diyen Ömer Çelik, “Durduk yere YSK'nın görevini tam olarak yapması sağlanmalıdır gibisinden açıklama yapıldı. Aslında dünyadaki seçimleri yöneten kurumları incelediğimizde, örnek olarak gösterebileceğimiz bir kurum” ifadesini kullandı.


YSK, DÜNYAYA ÖRNEK BİR KURUM

KARA PROPAGANDA ÜRETİM MERKEZLERİ VAR

Seçim sonuçlarına itiraz süreciyle ilgili basın toplantısı düzenleyen AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, “İki aşamaya ayırabileceğimiz üzerinde durmamız gereken durumlar oluyor. Birincisi yeterince bilgi sahibi olmamaktan kaynaklanan yorumlar, bir diğeri ise bizim yakinen tanıdığımız kara propaganda merkezlerinin ürettiği propagandalar. Bizim görevimiz doğru bilginin verilmesi. Kara propaganda merkezlerine karşı yapabileceğimiz bir şey yok. Batı demokrasilerini de takip ediyoruz. Onun dışındaki yerlerdeki seçimleri de takip ediyoruz” dedi.

BAZI PARTİLERDEN DUYDUKLARINI AKTARIYORLAR

Yabancı gözlemcilerin kendi görev sahalarını Avrupa içinde tutarlı şekilde değerlendirirken, Avrupa dışına çıkınca görev tanımlarının dışına çıktıklarını belirten Ömer Çelik, “Bir takım spekülatif, bazı partilerden duydukları yorumları resmi görüş gibi aktarabiliyorlar. Durduk yere YSK'nın görevini tam olarak yapması sağlanmalıdır gibisinden açıklama yapıldı. Aslında dünyadaki seçimleri yöneten kurumları incelediğimizde, örnek olarak gösterebileceğimiz bir kurum” ifadesini kullandı.

SİYASİ PARTİLER İTİRAZ EDER, SONUCU YSK BELİRLER

Ömer Çelik, “Türkiye'de her seçimden sonra siyasi partiler itiraz ederler. Sonucu YSK belirler. Hepimiz de buna saygı duyarız. Türkiye seçimi güçlü şekilde yapabilen bir ülke. YSK'nın kapasitesine hepimiz güveniyoruz. Vatandaşımızın sandığa iradesi yansıması konusunda şüphe olmamalarıdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

  114324

-