10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

ZİLLETE DÜŞMEYELİM

Türk milleti şehirlerini yönetecek başkanları ve kurmaylarını seçmek için 31 Mart Pazar günü sandık başına gidecek. Kesin olan bir sonuç varsa o da ahvalimize uygun bir seçim sonucu çıkacağı. Hayatında hiç oruç tutmamış, Peygamber Efendimize (s.a.v) hakaret etmiş, milleti susuz bırakmış, çöp dağlarına mahkum etmiş yöneticiler Allah’ın inayeti ve milletin oylarıyla bertaraf oldu. Şimdi pazar günü sandıkta oy kullanırken dikkat edelim, zillete düşmeyelim.


ZİLLETE DÜŞMEYELİM

“Bir millet nefislerini (kendini) bozmadıkça, Allah onların durumunu değiştirmez.” (Ra'd, 13/11)

“Siz nasıl olursanız yöneticileriniz de öyle olurlar. (Acluni, I / 146, II / 127)

NİRENGİ NOKTALARININ ŞİFRELERİNİ ÇÖZEN TOPLUMLAR YÜKSELİR

31 Mart pazar günü yapılacak yerel seçimlerle ilgili ve geçmişte Türkiye'yi yöneten yöneticilerle ilgili değerlendirmede bulunan yazarımız Hüseyin Yağmur, “Pazar gecesi "Bir millet nefislerini (kendini) bozmadıkça, Allah onların durumunu değiştirmez." (Ra'd, 13/11) ayeti kerimesinin  tecellisi tıpkı bir dolunay gibi karşımıza çıkacak” dedi. “Siz nasıl olursanız yöneticileriniz de öyle olurlar” hadisinden örnek veren yazarımız Yağmur, “Allahu Teala'nın bir toplumda aradığı nirengi noktaları vardır. O nirengi noktaları yakalayan, o şifreleri çözen toplumlar daima yükselirler” diye konuştu.

AK PARTİ'DEN ÖNCEKİ HÜKÜMET PUSULAYI HEPTEN ŞAŞIRMIŞTI

Kur'an ve Sünnet pusulasına bakıldığında pazar günü yapılacak seçim sonuçları ile ilgili ipuçlarının hemen karşımıza çıktığını söyleyen Yağmur, “AK Parti hükümetinden önceki son hükümet pusulayı hepten şaşırmıştı. Bir gazeteci dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'e “Efendim Ramazanda hastaydınız. Acaba oruç tutabildiniz mi? diye sormuş Başbakan Ecevit “Ben hayatımda hiç oruç tutmadım ki” cevabını vermişti. Müslüman Türkiye'yi o günlerde böyle bir başbakan yönetiyordu” ifadesini kullandı. Yağmur, Ecevit'in 28 Şubat döneminde başörtüsüne de alenen savaş açtığını belirtti.

CHP'li Sav dini değerlerimize hakaret etti

“Araplara para kaptırma, bakarsın Muhammed belki seni bırakmaz orada” diyerek dini değerleri alenen aşağılayan eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Önder Sav, soldaki fotoğrafta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte.

Yeni Söz Gazetesi Gazetesi

***

HÜSEYİN YAĞMUR'UN 'SEÇİM SONUÇLARINI İLAN EDİYORUM!' BAŞLIKLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

  198911

-